בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בלייר בעקבות דו"ח באטלר: אני נושא במלוא האחריות 
 
 הדו``ח עורר סערה בבריטניה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

היום התפרסם דו"ח ועדת החקירה לבדיקת כשלי המודיעין ממנו עולים ליקויים חמורים. בלייר: "לא טעינו כשניסינו להיפטר מסדאם חוסיין"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, אומר היום (רביעי) כי הוא נוטל על עצמו את מלוא האחריות לטעויות שנחשפו בדו"ח שבדק את המודיעין הבריטי לפני המלחמה בעיראק. עם זאת אמר בלייר כי "לא טעינו כשניסינו להיפטר מסדאם חוסיין".

דו"ח ועדת החקירה הממלכתית לבדיקת כשלי המודיעין של בריטניה בעיראק פורסם היום בבריטניה ועורר כצפוי סערה. הוועדה, בראשותו של הלורד באטלר, קבעה כי המידע שמסר המודיעין הבריטי לפני המלחמה בעיראק הכיל פגמים רבים. בדו"ח נכתב גם כי בניגוד למידע שהוביל לתקיפת עיראק, ברשותו של סדאם חוסיין ככל הנראה לא היה נשק להשמדה המונית המוכן לשימוש.

מממצאי הוועדה עולה כי לבגדאד "לא היה מלאי משמעותי, אם בכלל, של נשק כימי או ביולוגי". אך עם זאת, הוועדה לא הסיקה מסקנות ישירות נגד ראש הממשלה טוני בלייר, ועל השימוש שעשה במידע המודעיני, ולא הצביעה על אשמים.

הלורד באטלר אמר היום לכתבים כי אף שלמידע המודיעיני ניתנה חשיבות רבה בקבלת ההחלטות, אין ראיות לפיהן הממשלה הבריטית עיוותה בכוונה את המידע. באטלר ציין כי בעתיד יש לקיים הפרדה ברורה בין גורמי המודיעין לבין מקבלי ההחלטות. הדו"ח מותח ביקורת על עבודת ועדת השירותים החשאיים, שבראשה עמד ג'ון סקרלט, שקודם לתפקיד ראש שירות ביון החוץ, אם איי 6.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by