בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בניזרי: לא חוזר בי מהדברים שאמרתי בנושא השואה 
 
 
חדשות נענע 

טוען כי הציונים הפקירו את החרדים למוות בשואה: 'ראשי הציונות העדיפו פרה מעין חרוד על-פני יהודי ממזרח גרמניה'

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חבר הכנסת שלמה בניזרי מסרב להתנצל על ההאשמות שהטיח בראשי הציונות, על כך שהפקירו חרדים בתקופת השואה למוות. "הם (ראשי הציונות) העדיפו שלא להעלות יהודים חרדים לארץ בזמן השואה והפקירו אותם לרצח באירופה".
 
כשבוע לאחר דבריו מעוררי המחלוקת של הרב עובדיה יוסף על השואה, צוטט שר הבריאות לשעבר כאומר, "הם עשו כל מיני תרגילים. אמרו, עדיף פרה אחת מעין-חרוד מאשר יהודי גלותי ממזרח גרמניה. לראשי הציונות היה קו: להביא כמה שפחות יהודים דתיים - והיום, מה הם אומרים, האדמו"רים שלכם לא נתנו להם לעלות לארץ ישראל. זהו שקר!"
 

הקב"ה

לטענת בניזרי, השואה נצפתה בתורה במדוייק: "מי שמכיר את סוגיית הקודים, ימצא את המילה שואה", אמר בניזרי והפנה את שומעיו למראה המקום, "בספר דברים פרק ל"א, בפסוקים מט"ז ועד י"ח, בדילוג של 50 אותיות בדיוק, הכל נמצא בפרק הנוראי הזה". בניזרי קבע, ש"הקב"ה הסיר את השמירה המיוחדת שהוא נותן לעם ישראל ולכן התאפשר הרצח ההמוני".
 
 

יד ושם: ניסיון לזרוע שנאה ופירוד

מ"יד ושם" נמסר בתגובה, כי "אלו דברים המצביעים על חוסר הבנה וחוסר ידיעה בסיסיים של העובדות והתופעות. מדובר בבורות ובדברים שנאמרים כל כולם כדי לנצל את חוסר הידע של מאזיניו ועל מנת לזרוע שנאה ופירוד". "אין לנו אלא להביע צער עמוק ולדחוק את הדברים. מעבר לכך לא ניגרר לוויכוחים מסוג זה", נאמר בהודעה.

עיתון "מעריב" מדווח, כי בניזרי אמר את הדברים בשיעור שנתן בחוג הבית בשכונת גילה בירושלים במוצאי שבת, שהונצח על גבי קלטת להפצה בשכונות חרדיות ברחבי הארץ.

אין זו הפעם הראשונה בה כושל בניזרי בלשונו בענייני השואה. לפני כחודשיים האשים את יו"ר מרצ, יוסי שריד, בשימוש בשיטות התעמולה הנאצית וכינה את יו"ר שינוי, טומי לפיד, "סופר-היידר". בעקבות הדברים נאלץ בניזרי להתנצל.


 
הרב אורי רגב אומר כי "אין סליחה לחוצפה כזו של בניזרי. בניזרי כנראה לא הפנים את החומרה של התבטאויות מהסוג הזה בעקבות "סערת עובדיה יוסף" וראוי שיסתום את פיו או שהרב עובדיה יוסף ידאג להשתיק אותו".

"אם היו עיניים בראשו של בניזרי ולב קשוב, היה מבין שהרפורמה והציונים הצילו את העם היהודי בכך שפתחו בפניו שערים לחידוש החיים הדתיים והלאומיים".
 

כתבות נוספות:

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by