בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שחרור מוקדם לחמשת סרבני המצפון 
 
 ישתחררו בספטמבר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הוועדה הצבאית שדנה בעניינם קבעה כי החמישה ישתחררו ב-15 בספטמבר. מזוז: תימשך המדיניות לפיה לא ייפתחו הליכים פליליים נגד הקוראים לסרבנות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חמשת סרבני הגיוס, נעם בהט, שמרי צמרת, חגי מטר, אדם מאור ומתן קמינר, המרצים עונש של שנת מאסר בכלא אזרחי, ישתחררו ב-15 בספטמבר, לאחר שינוכה שליש מעונשם. כך החליטה היום (רביעי) הוועדה הצבאית שדנה בעניינם. על פי ההמלצה, יועמדו החמישה בפני ועדת ההתאמה, שככל הנראה תשחרר אותם מהצבא.

הוועדה דחתה את דרישת נציג הפרקליטות הצבאית, לעכב את ההחלטה על קיצור העונש למועד הסמוך לשחרורם. הוועדה גם לא קיבלה את הדרישה שחייבה את החמישה להביע חרטה, כדי לזכות בשחרור מוקדם. "היעדר הבעת חרטה אינו מצביע על מסוכנותם של האסירים לחברה", קבעה הוועדה.

עונשם של חמשת הסרבנים נגזר בינואר השנה. בפסק הדין כתבו השופטים כי סירובם לשרת בצה"ל, גם אם הוא נובע מטעמים מצפוניים, פוגע בערכים אחרים, ובהם בטחון המדינה. בנוסף, השופטים טענו שבסירובם יש משום "מרי אזרחי" ולכן יש להחמיר בעונשם.

חמשת הסרבנים חתמו על "מכתב השמיניסטים" בו הצהירו על סירובם כל עוד פועל צה"ל "כצבא כיבוש". במהלך משפטם, שנמשך כתשעה חודשים, הציגו החמישה את תפיסת עולמו ואת התשתית הערכית והמעשית שהובילה אותם לסרב לשירות צבאי. החמישה ביקשו לאפשר להם שירות לאומי חלופי כאורך השירות הצבאי. פרקליטיהם של החמישה טענו כי זכות הסירוב מעוגנת בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו.

בתוך כך, היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, קבע היום כי המדיניות שלפיה לא ייפתחו הליכים פליליים נגד הקוראים לסרבנות, תימשך. הרקע להחלטה היא ההבנה שהעמדה לדין עלולה לתת במה ציבורית לסרבנים ולהעצים את העיסוק בנושא. מזוז אמר שגורמי האכיפה עוקבים באופן תמידי אחר קריאות המהוות הסתה לאלימות. במקרים המתאימים, הוסיף, ייפתחו חקירות ויוגשו כתבי אישום נגד המסיתים. במקביל תיבחן נקיטת צעדים נגד עובדי ציבור שיקראו לאלימות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by