בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה בודקת כיצד לצמצמם נזקי השביתה 
 
 
חדשות נענע

ההסתדרות משביתה החל מהלילה את כל שירותי הנמלים, ללא הגבלת זמן. העובדים הפסיקו כמעט לחלוטין את פריקת וטעינת הסחורות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ההסתדרות משביתה החל מהלילה (חמישי) את כל נמלי הים, ללא הגבלת זמן, זאת במחאה, על אישור הרפורמה הכלכלית בנמלים, שאושרה אתמול בכנסת. העובדים הפסיקו כמעט לחלוטין את פריקת וטעינת הסחורות, והם דורשים לחדש את המשא ומתן עם משרד האוצר, ולשנות סעיפים ברפורמה, שאינה מציעה להם קביעות או תנאים סוציאלים בתוך כך, בנמל ממתינות ארבע אוניות לפריקה, ומחוץ לנמל - שלוש נוספות.

נכון לעכשיו נערכת הממשלה כדי להקטין את נזקי השביתה המוערכים במליוני שקלים. בין השאר, נבדקת האפשרות של הפעלת הרציפים בשטח שבבעלות חברת מספנות ישראל, ליד נמל חיפה. אפשרות נוספת שנבדקת היא שימוש בנמלי הים של מצרים וירדן.

לפי הרפורמה החדשה, תפורק רשות הנמלים, ונמלי חיפה אשדוד ואילת יתחרו זה בזה. עם אישור הרפורמה, קרא אתמול ראש הממשלה, אריאל שרון, לעובדי הנמלים להימנע מהשבתת הנמלים ולהמשיך במשא ומתן עם האוצר.

לעומתו, חבר הכנסת עמיר פרץ הגיב בזעם על אישור הרפורמה, ואמר כי שר האוצר, בנימין נתניהו, "הפך את העובדים לעבדים". נזקי השביתה צפויים להגיע למליוני שקלים, אך בהסתדרות מפנים אצבע מאשימה לעבר נתניהו עצמו, כאחראי להפסדים אלה.

הרפורמה עברה בכנסת למרות התנגדותם החריפה של עובדי הנמלים, וזאת לאחר למעלה משנה של משא ומתן בין העובדים למשרד האוצר.

את העברת הרפורמה בחקיקה הגדיר נתניהו כ"יום היסטורי למשק הישראלי". לטענתו יביא החוק להורדה משמעותית במחיריהם של מוצרים רבים. "התחרות טובה לכולם. ליצואנים, ליבואנים ולאזרחים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by