בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מפלה לבוש: נהדף התיקון האוסר נישואי הומואים 
 
 את הסנאט הוא לא שכנע. בוש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

למרות שהנשיא התייצב מאחורי התיקון לחוקה, רק 48 סנאטורים תמכו בו, וחמישים מהם התנגדו - ביניהם רפובליקנים. תיקון החוקה ירד מסדר היום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בהצבעת הסנאט שנערכה אמש (רביעי) בסנאט האמריקני, דחו הסנאטורים את הצעת התיקון לחוקה, "צו הנישואים הפדרלי", שיאסור על מדינות ארצות הברית לערוך נישואים הומואים. מתוך 100 סנאטורים, שניים לכל אחת ממדינות ארצות הברית, הצביעו 50 נגד ההצעה, ורק 48 בעדה.

הדבר מהווה מפלה אישית לנשיא בוש, אשר עודד את הצעת החוק בנאום שבו נמנע אפילו מלומר את המילים "הומו" ו"לסבית". בוש עודד את הצעת התיקון לחוקה במספר הזדמנויות נוספות. כדי להעביר את התיקון, שעורר התנגדות רחבה בציבור, היה צורך בתמיכתם של 66 סנאטורים - דבר שהוא כמעט ובלתי אפשרי. בוש ציפה לתמיכתם של כל הסנאטורים הרפובליקניים, אך התאכזב כאשר שני סנאטורים רפובליקניים "ערקו" אל המחנה הדמוקרטי. אחד מהם היה ג'ון מקיין, שהתמודד מול בוש בפריימריז של שנת 2000 וששמו הועלה כמועמד לסגן הנשיאות של קרי.

התומכים בתיקון פגעו בסיכוייהם כאשר כתבו את התיקון כך שיאסור על כל הסכם זוגי בין חד מיניים, לא רק נישואים. למעשה, לשון התיקון נתנה מקום לחשש שהוא ישלול כל הסכם שהוא בין שני חד מיניים. סקרים מעלים כי רוב הציבור האמריקני מתנגד לנישואים חד מיניים - אבל מסרב להכניס תיקונים אנטי הומוסקסואליים לחוקה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by