בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ניו זילנד: עונש מאסר לסוכנים הישראלים 
 
 אלישע קרא. הורשע על פי הודאתו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ממשלת ניו זילנד הודיעה כי היא רואה את השניים כסוכני הביון הישראלי, והטילה סנקציות דיפלומטיות על ישראל בשל "פגיעה בריבונותנו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלישע קרא ואוריאל זושה קלמן, שני הישראלים שהודו לפני כשבועיים בנסיון להשגת דרכון מזויף, נידונו היום (חמישי) לחצי שנת מאסר. בנוסף, השניים נקנסו כל אחד בסכום של 50 אלף דולרים, אותם ישלמו לעמותה למען הנכים - וזאת לאור העובדה שניסו להשיג את דרכונו של נכה. בתום תקופת מאסרם, צפויים השניים לגירוש.

אף שהשניים לא הורשעו בריגול, ממשלת ניו זילנד פרסמה הודעה בה היא מגנה את "פעולות סוכני הביון הישראלי", ומודיעה על סנקציות דיפלומטיות כנגד ישראל. הממשלה הודיעה כי יש לה מספיק סיבות לראות בשניים שליחי המודיעין הישראלי, וכי "המקרה לא רק שאיננו מקובל, אלא שהוא פגיעה בריבונותה של ניו זילנד ובחוק הבינלאומי".

בעקבות הגינוי פירסם היום משרד החוץ הישראלי הודעת התנצלות, בה הביע צער על הפרשה, ותקווה לחידוש היחסים הדיפלומטיים עם ניו זילנד. "אנו מצטערים על המצב אליו נקלעו יחסי הידידות המסורתיים בין שתי המדינות. ישראל מוקירה את יחסיה עם ניו זילנד ותעשה כל שביכולתה כדי להשיב את היחסים לקדמותם", לשון ההודעה.

הסנקציות שהטילה ניו זילנד הן: עיכוב אישורו של השגריר החדש, דחיית בקשתו של נשיא המדינה, משה קצב, לבקר בניו זילנד בחודש אוגוסט, והשעיית כל ביקורי המשלחות בין שתי המדינות. עוד הודיעה הממשלה כי השיחות בין משרד החוץ הניו זילנדי לקונסול הכבוד הישראלי "יצומצמו", וכי מבקרים ישראלים רשמיים בניו זילנד יצטרכו מעתה להצטייד בויזה.

שר החוץ, סילבן שלום, הביע צער ואמר הוא מקווה כי היחסים יחזרו לתקנם. נשיא המדינה, משה קצב, הודיע בתגובה כי כלל לא תכנן לבקר בניו זילנד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by