בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: "אני במאמץ להושיב את כולם זה ליד זה" 
 
 
חדשות נענע

ראש הממשלה לוחץ לכינון ממשלת אחדות וביום ראשון יתחיל במשא ומתן קואליציוני עם ש"ס והעבודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, ממשיך במאמציו ליצור ממשלת אחדות רחבה ככל האפשר וביום ראשון בבוקר ייפגש עם יו"ר האופוזיציה, ח"כ שמעון פרס, והשניים ידונו בצירוף של העבודה העבודה לממשלת אחדות.

שרון התיחס הערב (חמישי) לסוגייה ואמר: "שנאה ופסילות הדדיות לא יובילו לשום מקום. לא יכול להיות מצב שזה לא מדבר עם זה וההוא שונא את ההוא". שרון התיחס בכך לאיבה בין מפלגת שינוי והמפגלות החרדיות. ראש הממשלה, שנאם בטקס סיום במכללה לבטחון לאומי בגלילות, הוסיף: "אני במאמץ להושיב את כולם זה ליד זה, וזה יקרה", וציין כי לפי הערכתו ניתן יהיה ליישם את תכנית ההתנתקות בשלמותה עד סוף שנת 2005.

קודם לכן היום הזמין שרון באופן רשמי את סיעת ש"ס לשיחות פתיחת המשא ומתן הקואליציוני ביום ראשון. אלי ישי נענה להזמנה ועד יום ראשון הוא צפוי להודיע על הרכב צוות המשא ומתן של ש"ס. פרס צפוי גם הוא להודיע על הרכב צוות המשא ומתן של העבודה, לאחר שביום שלישי הסיעה אישרה את פתיחת המשא ומתן לממשלת אחדות.

ראש הממשלה פרסם היום את הרכב צוות המשא ומתן של הליכוד, המורכב ברובו מעורכי דין. בצוות חברים חברים פרופסור יעקב נאמן, היועץ אייל ארד, עו"ד איתן הברמן ויו"ר הקואליציה ח"כ גדעון סער, עורך דין בהכשרתו. בראש צוות המשא ומתן יעמוד עו"ד יורם ראב"ד. שרון נפגש בשעות הצהריים עם חברי צוות המשא ומתן והורה להם לשמור על עקרונותיה הכלכליים והמדיניים של הממשלה.

אתמול שוחח שרון עם חברי הכנסת יעקב ליצמן ומשה גפני מהסיעה וזימן אותם לדיונים על כניסתה האפשרית של סיעתם לממשלה. ביהדות התורה הודיעו שהמפלגה לא תסתפק בתפקיד סגן שר במסגרת משא ומתן קואליציוני, ותדרוש תפקיד שר לאחד מחבריה.

מקורבי שרון אמרו אתמול שראש הממשלה יעשה מאמצים לשלב לפחות מפלגה חרדית אחת בקואליציה המתגבשת. במענה לביקורת מצד שינוי על המשא ומתן עם המפלגות החרדיות, אמרו היום מקורבי ראש הממשלה שעל שינוי לשקול אפשרות של קואליציה בה ישתתפו הליכוד, העבודה, יהדות התורה ושינוי, או להשלים עם קואליציה שתורכב מהליכוד, העבודה וש"ס, ללא שינוי.

יו"ר שינוי השר טומי לפיד נמנע אתמול ממתיחת ביקורת ישירה על פניית הליכוד לסיעות החרדיות והסתפק במתיחת ביקורת קשה על מפלגת העבודה ועל פרס, אשר לטענת לפיד, בגד בשינוי ועשה "תרגיל מסריח מספר שתיים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by