בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יוזמה: הקמת מושבה ישראלית חילונית בחו"ל 

יוזמה: הקמת מושבה ישראלית חילונית בחו"ל

 
 
חדשות נענע 

'אנחנו הציונים האמיתיים' אומרת חברה בקבוצה היוזמת גיבוש קהילה ציונית מחוץ לישראל. מוחים כנגד 'התרבות הש"סניקית'. עמוס עוז: הם אדיוטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

קבוצת אנשי אקדמיה, אנשי היי-טק ובעלי מקצועות חופשיים מתכוונים להגשים "חלום ציוני מסוג חדש" ולהקים מושבה ישראלית חילונית בחו"ל.
 

מעיתון "הארץ" נמסר כי לקבוצה עדיין אין טריטוריה מתוכננת מוגדרת, ועדיין לא פנתה למדינות שיעניקו לה אוטונומיה, אך החזון החדשני הולך וקורם עור וגידים.

"אנחנו הציונים האמיתיים", אומרת ד"ר מיכל אורן מאוניברסיטת חיפה. "המדינה נהפכה לאלימה, חסרת תרבות, חסרת אכפתיות, צעקנית, חסרת ערכים". אורן מודה כי התעצמותה של ש"ס היוותה את אחד הגורמים למעבר לפסים מעשיים.

אורן ממשיכה ומסבירה כי ציונות אינה קשורה לאדמות. "עניין האדמה היה משני לחלוטין אצל התנועה הציונית. מקסימום נתגעגע לנופים, אבל לא יותר מזה", אמרה.

ממגזין Ynet נמסר כי התגבשותה של הקבוצה עוררה עלי גלי ביקורת רבים. שולמית אלוניטוענת כי מדובר בחבורה של אנשים המחפשים חיים קלים יותר. הסופר עמוס עוז מכנה את חברי קבוצה "אידיוטים". חבר הכנסת שלמה בניזרי מש"ס: אם הם יעזבו אני אצטער... יש אנשים שהכסף יותר חשוב להם מהכל. הקבוצה הזאת מייצגת את השמאל האינטלקטואלי שכל הזצן מוצא סיבות להיסטריה ומוציא את הדברים מהקשרם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by