בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: בית הנבחרים נגד האג 

ארה"ב: בית הנבחרים נגד האג

 
 
חדשות נענע

בית הנבחרים האמריקני גינה את חוות הדעת של בית הדין בהאג לפיה יש לפרק את הגדר. מצליף הרוב בלנט: "אין לקבל את השימוש בביה"ד הבינלאומי לקידום סדר יום פלסטיני"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית הנבחרים האמריקני אישר הערב (חמישי) ברוב גדול החלטה שמגנה את חוות דעתו של בית הדין הבינלאומי בהאג, לפיה יש לפרק את גדר ההפרדה. לפי נוסח ההחלטה, עצרת האו"ם עשתה "שימוש לרעה בבית דין הבינלאומי למטרה פוליטית צרה", נגד ישראל שעברה מסע טרור ובו "מתאבדים, צלפים והתקפות שרצחו יותר מאלף אנשים חפים מפשע".

מצליף הרוב בבית הנבחרים, רוי בלנט, אמר בעקבות ההחלטה: "הבית שלח מסר ברור לקהילה הבינלאומית, לפיו לא ניתן לקבל את השימוש בבית הדין הבינלאומי לקידום סדר יום פלסטיני. כל נסיון של האו"ם לקדם החלטה זו יהיה בלתי לגיטימי באותה המידה".

מנהיג המיעוט, טום דיליי, הגיב גם הוא להחלטה ואמר: "ישראל משתמש בכל אמצעי אפשרי כדי ללחום באיום הטרוריסטי שמקיף את גבולותיה. במקום להשתמש בהשפעתו הקטנה כדי להתנגד לטרור, האו"ם מרצה טרוריסטים בכך שהוא מגנה דמוקרטיה על כך שהיא מנסה להגן על עצמה".

במקביל, מדינות ערב והפלסטינים לוחצים על האיחוד האירופי לתמוך בהצעת החלטה באו"ם, שדורשת מישראל לציית להחלטת בית הדין הבינלאומי לפיה עליה לפרק את גדר ההפרדה. מסוכנות רויטרס נמסר כי פלסטינים ודיפלומטים ערבים נועדו היום עם נציגים של האיחוד האירופי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by