בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערב הסעודית חסמה את הגישה לשירות המועדונים של יאהו! 
 
 
רויטרס

השירות נחסם משום שלטענת השלטונות הוא מאפשר לעקוף חסימות שהציבה המדינה ולהגיע לאתרים פורנוגרפיים ו"לא יאים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ערב הסעודית חסמה את הגישה של משתמשי האינטרנט בממלכה לשירות המועדונים של יאהו! (Yahoo! Clubs) שאפשרו לגולשים לעקוף את "מערכת ההגנה" לרשת שהקימו מדינות המפרץ הפרסי השמרניות.
 

בשנה שעברה חסמה ערב הסעודית גם כמה שירותים של AOL שאפשרו לגולשים לעקוף חסימות לאתרים פורנוגרפיים ואתרים שנחשבים פוגעים בעיני המדינה המוסלמית.

"במועדונים רבים ביאהו! יש תוכן פורנוגרפי. היה קל יותר לחסום את השירות כולו", אמר אייד אל חג`רי, בכיר ברשות המפקחת על האינטרנט בערב הסעודית לכתב רויטרס.

עיתון סעודי דיווח כי ביאהו! קיימים 226 מועדונים סעודים עם יותר מ-60 אלף מנויים. שירות המועדונים של יאהו! מאפשר לגולשים ליצור מועדון משלהם עם חדרי צ`ט, פורומים וקישורים לאתרים אחרים.

אל חג`רי הדגיש כי הגולשים יכולים להשתמש בשירותים אחרים של יאהו! ו-AOL וכי יעשה מאמץ לאפשר גם גישה למועדונים "לגיטימיים".

במגזר האינטרנט הפרטי בערב הסעודית היו כאלה שמחו נגד הצעד. "החסימה לא תורמת להתפתחות עסקי האינטרנט במדינה. מי שירצה יצליח לעקוף את כל החסימות ולהגיע לאתרים לא הולמים", אמר לרויטרס איש פיתוח בחברת אינטרנט מקומית.

ערב הסעודית אפשרה ל-18 מיליון התושבים שבה להתחבר לרשת רק ב-1999. עד אז נאלצו הגולשים להתחבר לרשת דרך ספקי שירות אינטרנט במדינות אחרות.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by