בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אנטישמיות: קברי יהודים חוללו בניו זילנד 
 
 16 קברים חוללו בבית הקברות. וולינגטון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

צלבי קרס וסיסמאות נאציות צוירו על קברים יהודים בוולינגטון, בירת ניו זילנד. זאת יממה אחרי פרשת סוכני הביון הישראליים. ראש הקהילה היהודית: הקשר ישיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צלבי קרס וסיסמאות נאציות צוירו הלילה (שישי) על שישה עשר קברים יהודדים בבית הקברות היהודי בוולינגטון, בירת ניו זילנד. יממה לאחר שממשלת ניו זילנד הודיעה על סנקציות דיפלומטיות נגד ישראל, בעקבות הרשעתם של אלישע קרא ואוריאל זושה קלמן, סוכני הביון הישראליים.

דובר העירייה אמר כי "מישהו השתמש במקל או במכשיר כלשהו כדי לחרוט צלבי קרס בדשא מסביב לקברים. סיסמאות כמו "זיג הייל" נחרטו על השביל המוביל לקברים". מדובר בקברים שנחפרו במהלך שנות ה-80. בניו זילנד מתגוררות מספר קהילות יהודיות קטנות, אולם עד כה נרשם רק מספר מועט של השחתת בניינים יהודיים.

ראש הקהילה היהודית בניו זילנד, דיוויד שוורץ, אמר כי השחתת הקברים קשורה לסנקציות עליהן הכריזה ממשלת ניו זילנד נגד ישראל. לדבריו, "אני חושב שיש קשר ישיר בין התבטאויות חריפות נגד ישראל והעובדה שאנשים כאן מרגישים שהם יכולים להוציא את זה על יהודים".

הסנקציות שהטילה ניו זילנד הן: עיכוב אישורו של השגריר החדש, דחיית בקשתו של נשיא המדינה, משה קצב, לבקר בניו זילנד בחודש אוגוסט, והשעיית כל ביקורי המשלחות בין שתי המדינות. כמו כן, מבקרים ישראלים רשמיים בניו זילנד יצטרכו מעתה להצטייד בויזה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by