בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הדרישה: צעדים מעשיים נגד ישראל  
 
 דורש לאמץ את חוות הדעת. אל-קידווה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הנציג הפלסטיני באו"ם פתח את ישיבת החירום בנושא פסיקת בית הדין בהאג. שגריר ישראל האשים את האו"ם ב"קידוש ערך האדמה יותר מערך האדם"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העצרת הכללית של האו"ם דנה היום (שישי) בהצעת החלטה שהגיש נציג הפלסטינים, נאסר אל-קידווה, שדורש לאמץ את חוות הדעת שהגישו שופטי בית הדין הבינלאומי לצדק בהאג, הקובעת כי על ישראל לפצות את הפלסטינים על הנזק שגרמה להם גדר ההפרדה.

אל-קידווה פתח את הדיון ודרש לנקוט צעדים מעשיים נגד ישראל עקב בנית גדר ההפרדה. לדבריו, "בית הדין בהאג אמר את דברו וזו המילה האחרונה. עכשיו אנחנו נמצאים כאן כדי לדון בתוצאות ולנקוט בצעדים". הנציג הפלסטיני קרא חלקים שלמים מתוך פסיקת בית הדין וטען כי חוות הדעת של בית הדין הבינלאומי "מהווה מפנה יסודי, שהשפעתה תהיה עצומה על הסכסוך הישראלי פלסטיני".

שגריר ישראל באו"ם, דני גילרמן, אמר בנאומו בפני העצרת כי האו"ם הולך בנתיב מעוות "שמקדש את ערך האדמה יותר מאשר את ערך האדם".לדבריו, "גדר ההפרדה ניתנת להזזה ולהסרה, ואילו את חייהם של קורבנות הטרור לא ניתן להשיב". עוד אמר גילרמן כי "יש הרבה דיבורים כאן על זכויות, של ישראלים ושל פלסטינים, אבל אין כאן אזכור לזכות האנושית הבסיסית ביותר: הזכות לא להירצח. הזכות לחיות".
 

ארה"ב צפויה להטיל וטו

 
במהלך כל השבוע קיים אל קידווה ודיפלומטים ערבים נוספים פגישות עם נציגי מדינות שונות באו"ם כדי לשכנעם לתמוך בהצעה. ההצעה צפויה לזכות ברוב גדול, בשל תמיכת מדינות העולם השלישי, אולם ארצות הברית צפויה להטיל וטו ולמנוע את קבלת ההצעה.

בית הנבחרים האמריקני אישר הלילה ברוב גדול החלטה שמגנה את חוות דעתו של בית הדין הבינלאומי בהאג. לפי נוסח ההחלטה, עצרת האו"ם עשתה "שימוש לרעה בבית דין הבינלאומי למטרה פוליטית צרה", נגד ישראל שעברה מסע טרור ובו "מתאבדים, צלפים והתקפות שרצחו יותר מאלף אנשים חפים מפשע".

גם מדינות האיחוד האירופי הודיעו כי אינן מתכוונות לתמוך בהחלטה כפי שהיא כתובה היום והעבירו הלילה רשימת דרישות לתיקון המסמך. בישראל דווקא מקווים להצעת החלטה חריפה ככל האפשר, כדי לשכנע מדינות רבות להתנגד לה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by