בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פלבסקי: אני מסרתי את התמליל המפליל 
 
 קלטותיו פורסמו מתוך ``אינטרס ציבורי``. השר המודח פריצקי (לעמ)   
 
חדשות נענע

החוקר הפרטי מאיר פלבסקי הודה בפני חוקריו: מסרתי את הקלטת המפלילה בה מוקלט השר המודח פריצקי. אם היה יודע מה יקרה, אמר, היה חושב פעמיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אור חדש בפרשת פריצקי: החוקר הפרטי, מאיר פלבסקי, הודה הלילה (שישי) בפני חוקריו כי הוא האדם שהעביר את קלטת "התמליל המפליל" של השר המודח, יוסף פריצקי לערוץ 1. מקור הקלטת, טוען פלבסקי, הוא אצל העיתונאי שלמה אברמוביץ', הנתון במעצר בחקירת הפרשה.

בתום חקירתו הדגיש פלבסקי: "לא נתתי שמות של מי ששלח אותי, אבל הם אמורים להגיע מחו"ל בימים הקרובים ולהודיע על כך מרצונם החופשי".

לחוקריו אמר פלבסקי כי פירסם את הקלטת מתוך אינטרסים ציבוריים, לאחר שהבין כי מדובר בחומר שחייב להגיע לידיעת הציבור. לדבריו, לו היה יודע שפרסום הקלטת היה מביא להדחתו של פריצקי ולסיום הקריירה הפוליטית שלו, "היה חושב פעמיים". פלבסקי אף הדף את טענת המשטרה, לפיה פירסום הקלטת עומד בקו אחד עם גורמים עבורם עובד פלבסקי בימים אלה, אך במשטרה סבורים כי פלבסקי מסתיר מידע.

פלבסקי עצמו שוחרר הבוקר, בהוראת בית משפט השלום בתל-אביב, ממעצר של לילה אחד. השופטת, זיוה הדסי-הרמן, הורתה לשחררו ללא כל תנאים מגבילים, זאת בניגוד לבקשת המשטרה. הדסי-הרמן אף מתחה ביקורת על המשטרה, ואמרה כי אין כל ראיות המצדיקות את המשך מעצרו של פלבסקי. גם אם המשטרה רוצה לדעת מי שלח אותו, אמרה, אין זו עילה למעצר.

היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה הגישה היום ערעור על שחרורו ממעצר של פלבסקי. דיון בערעור יתקיים ביום ראשון, בבית המשפט המחוזי בתל-אביב.

החוקר הפרטי לשעבר יעקב אשל נחקר השבוע במשך תשע שעות ביחידה הארצית לחקירת הונאה, בקשר למעורבות בפרשת פריצקי. אשל נשמע משוחח בקלטות עם פריצקי והתבקש למצוא חומר מרשיע על השר פורז. אשל טען כי לא הוא זה שמסר את הקלטות לפרסום. המשטרה התעניינה לדעת מי שכר את שירותיו של אשל.
 

פורז ולפיד ידעו ושתקו

 
חבריו-לשעבר של השר המודח ידעו על הקלטת המפלילה של פריצקי, אך בחרו לשמור על שתיקה ואף להעמיד פני המומים, עם פירסומה. כך פורסם היום ב"הארץ". על פי הדיווח, דבר הקלטת נודע לשר אברהם פורז עצמו, ששעות ספורות לפני חשיפת הפרשה, יידע את יו"ר המפלגה, שר המשפטים יוסף לפיד. השניים בחרו שלא ליידע את פריצקי על העניין.

ממשרדיהם של לפיד ופורז נמסר כי לשניים הגיעו "שמועות בלבד" על הקלטות, וכי לא ניסו להפיל את פריצקי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by