בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שוחרר מפקד המשטרה החטוף ג'באלי 
 
 לפני מספר חודשים הותקף בתחנת המשטרה. ג`באלי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מפקד המשטרה בעזה שוחרר כמה שעות לאחר חטיפתו. פלסטינים: ג'באלי הודה בפני חוטפיו כי גנב 8 מ' דולר ואנס נשים. הערכה: דחלאן עומד מאחורי החטיפה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפקד המשטרה בעזה, ראזי אל-ג'באלי, שוחרר הערב (שישי) על ידי חוטפיו, שלוש שעות לאחר שנחטף על ידי אנשי פתח חמושים ברצועת עזה. החמושים הסתערו על רכבו מתוך מארב, שהמתין לשיירה בה נסע, חמישה קילומטרים דרומית לעזה. מקורות פלסטינים מדווחים כי החטיפה בוצעה תחת חילופי אש, בהם נפצעו באורח בינוני שני שומרי ראשו של גב'אלי. במהלך הירי הסתערו החוטפים על הרכב, שברו את החלונות וגררו אותו החוצה.

פלג הפתח שלקח על עצמו אחריות לחטיפת ג'באלי הוא "גדודי השהידים של ג'נין". עם זאת, גורמים ברשות הפלסטינית מעריכים כי מאחורי החטיפה עומדים מוחמד דחלאן ואנשיו. בקול ישראל דווח מפי מקורות פלסטינים כי בעת חקירתו של ג'באלי על ידי חוטפיו, הוא הודה כי גנב שמונה מיליון דולר ואנס נשים.

זמן קצר לאחר החטיפה יצרו חוטפיו ג'באלי מגעים ומשא ומתן עם בכירים ברשות הפלסטינית. דובר ארגון "גדודי השאהידים של ג'נין", אבו איאד, אמר לרשת אל-ג'זירה, כי "דרישותיו של הארגון הן רפורמות ברשות הפלסטינית שהובטחו, אך טרם בוצעו ומלחמת חורמה בשחיתות ובמושחתים ברשות הפלסטינית".

מוקדם יותר מסרו בכירים בפתח ליו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, כי החוטפים דורשים גם את פיטוריו של ג'באלי, מכל תפקידיו. הבכירים הדגישו כי לא מדובר באולטימטום לערפאת, שלדבריהם, הם רואים בו מפקד בכיר.

ג'באלי הוחזק, ככל הנראה, במחנה הפליטים אל-בורייג'. כך מסרו תושבי עזה, שראו את החוטפים נוסעים לכיוון המחנה, כשגב'אלי קשור לרכבם. מיד לאחר החטיפה נכנסו מאות אנשי ביטחון ושוטרים פלסטינים למחנה הפליטים, והחלו בסריקות. יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, הורה לפתוח בחקירת החטיפה באופן מיידי.

גב'אלי היה מסומן על ידי גורמי טרור פלסטינים. בחודש אפריל השנה הונח מטען בפתח ביתו, ובמרץ ירו אלמונים לעבר משרדו, אך הוא לא נפגע. בפברואר התפרצו רעולי פנים חמושים למפקדת המשטרה הפלסטינית ברצועה והיכו אותו. במקום התנהלו חילופי אש, במהלכם נהרג שוטר פלסטיני ואדם נוסף נפצע. ההערכה היא מוחמד דחלאן ואנשיו הם שעומדים מאחורי נסיון התקיפה. ג'באלי מבוקש גם על ידי כוחות הביטחון הישראלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by