בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שורה של חטיפות ברצועת עזה 
 
 ראזי אל-ג`באלי לאחר שחרורו (רויטרס)   
 
כתב נענע בשטחים

שוחררו האזרחים הצרפתים שנחטפו. מוקדם יותר נחטף מפקד מנהלת התיאום והקישור ברצועה. בצהריים נחטף ושוחרר מפקד המשטרה בעזה, ראזי אל-ג'באלי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בני הערובה הצרפתים שנחטפו אתמול (שישי) שוחררו על ידי חוטפיהם.

האזרחים הצרפתים, שתי נשים שני גברים, נחטפו על ידי רעולי פנים חמושים מבית קפה בחאן יונס. יחד איתם נחטף אזרח פלסטיני, שתחילה נחשב אף הוא כצרפתי. הם הוחזקו במפקדת הסהר האדום בעיר. תחילה שחררו החוטפים את שתי הנשים, ולאחר מכן גם את הגברים.

מוקדם יותר דווח כי חאלד אבו אל-עולה, מפקד מנהלת התיאום והקישור ברצועת עזה, נחטף על ידי פלסטינים חמושים. על פי הדיווח, אל-עולה נחטף מתוך מכוניתו בעת שהיה בדרכו מחאן יונס לעיר עזה.

ארגון חדש בשם גדודי השאהיד אחמד אבו ריש, המזוהה עם הפתח, נטל אחריות על חטיפתו של אל-עולה. על פי דיווחים נוספים, החוטפים הם שוטרים פלסטינים שפוטרו לאחרונה. סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי אל-עולה סירב לבקשתם להחזיר אותם לשירות.

החטיפות האחרונות התרחשו שלוש שעות בלבד לאחר שיחרורו של מפקד המשטרה הפלסטינית ברצועה, ראזי א-ג'באלי, שנחטף מוקדם יותר על ידי חמושים. פלג הפתח שלקח על עצמו אחריות לחטיפת ג'באלי הוא "גדודי השהידים של ג'נין". עם זאת, גורמים ברשות הפלסטינית מעריכים כי מאחורי החטיפה עומדים מוחמד דחלאן ואנשיו.

ברקע של התופעה החדשה עומדים מאבקי כוחות בין פלגים שונים בתוך הפתח ובתוך הרשות הפלסטינית, וכן מאבקים בין הפתח לרשות. החטיפות אינן קשורות, כך על פי הערכות, לארגוני האופוזיציה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by