בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פריצקי עומד להעיד: לפיד ידע על הקלטת 
 
 פריצקי, בעת השבעתו כשר (לעמ)   
 
יואב יצחק, מחלקה ראשונה

פריצקי הלין נגד לפיד זמן קצר לפני חשיפת הקלטת; טען שחשש כי לפיד ניסה לייצור תשתית לכניסת איש מן החוץ באפשרות להעמידו כמס' 2 בשינוי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ח"כ יוסף פריצקי הלין, זמן קצר לפני חשיפת הקלטת בערוץ 1, כי יושב-ראש תנועת שינוי, יוסף (טומי) לפיד, עומד לסלקו מתפקידו כשר התשתיות. עיתוי פרסום הקלטת והגורמים האחראים לכך הם העומדים במוקד החקירה המשטרתית.

כמה חודשים קודם לכן טען פריצקי, כי לפיד מתנכל לו. פריצקי אף העלה חשש, כי לפיד מטפח קשר עם גורם מחוץ לשינוי - שאינו עוסק כיום רשמית בפוליטיקה פרלמנטרית, באפשרות שזה יצטרף לשינוי, סמוך לבחירות הבאות לכנסת, ויקודם כמס' 2 - אחרי לפיד.

פריצקי, שתכנן להתמודד בעתיד על ראשות שינוי, ראה בחומרה את חתרנות לפיד. נודע, כי פריצקי חשש מאפשרות זו, ואף שוחח על כך עם כמה ממקורביו. פריצקי אף נקב בשמו של אותו גורם מן החוץ, הצביע על היחסים הקרובים בין אותו גורם לבין לפיד, וגילה כיצד הוא (פריצקי) פועל למנוע מימוש תרחיש זה. פריצקי אף טען, כי לפיד שוחח עימו, ומסר לו זמן קצר לפני חשיפת הקלטת, כי בקרוב לא יהיה עוד שר התשתיות, וכי תפקיד זה יועבר למועמד של מפלגת העבודה.

גם שר הפנים, ח"כ אברהם פורז, העלה חשש דומה בשיחות עם כמה גורמים. פורז, שיחסיו עם לפיד השתפרו באחרונה, דיבר עם כמה מקורבים על החתרנות נגדו בסיעת שינוי, ועל הניסיון לדחיקתו ממעמדו בצמרת. פורז נקב אף הוא בשמו של לפיד, בהקשר זה.

נודע, כי נוכח המאבקים בצמרת שהתרחשו במשך חודשים רבים, עודדו מקורביהם של פריצקי ופורז את התמיכה במועמדות פרופ' אוריאל רייכמן על מקום בכיר מועצת שינוי. פרופ' רייכמן, בעל-שם ומוניטין, מייסד ונשיא המרכז הבינתחומי בהרצליה, ומי שנמנה עם מייסדי שינוי עצמה, הפתיע בבחירות שנערכו ביוני במועצת שינוי וזכה בהישג גדול. עכשיו הוא נחשב כמועמד הראוי ביותר לבוא במקום לפיד.

נודע, כי היריבות בין לפיד לבין פריצקי, שהיתה ידועה במפלגת שינוי זמן רב, מעוררת עניין רב אצל חוקרי המשטרה החוקרים עתה את פרשת פריצקי-פורז. בערר שהגישה היחידה הארצית לחקירות הונאה על שחרורו של החוקר הפרטי, מאיר פלבסקי, הצביעה המשטרה מפורשות על החשד כי גורמים בשינוי ו/או בעלי אינטרסים כלכליים הם שפעלו לסילוקו של פריצקי מהתפקיד. המשטרה חוקרת, במקביל, את מעורבותם של אנשי חברת החשמל, בפרשה זו, וכן חוקרת חשד שגורמים בעלי עניין בעסקת הגז בין חברת החשמל לבין השותפות המצרית, מעורבים אף הם בפרשה.

נודע, כי חוקרי המשטרה מתכוונים בערר, בין היתר, ללפיד עצמו. החשד גם כלפיו עלה, לאחר שנודע כי לפיד ידע על הקלטת המוחזקת בידי כמה עיתונאים, שעות ספורות או אף ימים קודם לפרסום.

בשלב זה ממתינים חוקרי המשטרה לעדותו של פריצקי, שתהא ככל הידוע במהלך השבוע הקרוב. פריצקי מקיים התייעצויות שוטפות על פרקליטו, עו"ד יעקב וינרוט, לקראת החקירה. רק לאחריה יוכל צוות החקירה לקבוע אם ומתי לבקש את זימונו של לפיד לחקירה, ובנוגע לאילו אירועים. חקירת לפיד, המכהן כשר המשפטים, טעונה היתר מוקדם של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by