בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח: איראן מעורבת בפיגוע במגדלי התאומים 
 
 מוחמד חטאמי, נשיא איראן, נושא נאום בפרלמנט בטהראן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ועדת הסנאט האמריקני, החוקרת את כשלי המודיעין לקראת ה-11 בספטמבר, תפרסם דו"ח המגלה כי דרכונים של אנשי אל-קאעידה לא הוחתמו בגבולות איראן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת הסנאט האמריקני צפויה לפרסם ביום חמישי הקרוב דו"ח על תפקוד המודיעין לפני ה-11 בספטמבר 2001. ב"הארץ" דווח כי בדו"ח יש מידע הקושר את איראן באופן עקיף לפיגוע במגדל התאומים. הדו"ח צפוי לבקר את סוכנויות המודיעין האמריקניות על כישלונן בזיהוי האיום הטמון בתוכניותיו של בין לאדן לבצע פיגועי ראווה גדולים על אדמה אמריקנית.

בין השאר, הדו"ח כולל מסמך סודי מדצמבר 2001 של הסוכנות לביטחון לאומי בארצות הברית (אן.אס.איי.), האחראית על יירוט תשדורות והאזנות. במסמך נכתב כי נדרש מפקחים בביקורת הגבולות של איראן לא להחתים את הדרכונים של אנשי אל-קאעידה, שעברו באיראן בכדי להגיע למחנות האימונים באפגניסטאן. דרכונם הסעודיים של בין שמונה לעשרה מחוטפי המטוסים לא הוחתמו בתקופה שבין אוקטובר 2000 לפברואר 2001. באפריל 2001 כבר נכנסו החוטפים לארצות הברית.

מקורות בוועדה מסרו לכלי תקשורת שונים בארצות הברית כי מדובר בהוכחה ראשונית וחזקה למעורבות איראנית באירועי ה-11 בספטמבר. למרות זאת, מקורות המכירים את הדו"ח, טוענים כי אין בו מידע המוכיח כי איראן ידעה מראש על כוונותיו של בן-לאדן לבצע את פעולת הטרור.

כמו כן, בדו"ח מופיע מידע שלפיו איראן נהגה לא להחתים את כל הדרכונים הסעודיים של נוסעים שעברו בשיטחה, ולא רק את דרכוניהם של אנשי אל-קאעידה. המידע נסמך על דבריהם של שני פעילים בכירים באל-קאעידה, חאלד שיח מוחמד ורמזי בן שיבח, שעצורים בידי ארצות הברית. מידע זה מקהה במעט את ההאשמות כלפי איראן העולות מן הדו"ח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by