בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קרסו שיחות השלום בסודן 

קרסו שיחות השלום בסודן

 
 
חדשות נענע

נציגי הארגונים המורדים פרשו בזעם משיחות השלום באדיס אבבה שבאתיופיה. לטענתם, הממשלה הסודנית לא כיבדה את תנאי הסכם הפסקת האש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני ארגוני המורדים הסודאנים נטשו היום (שבת) את שיחות השלום באדיס אבבה שבאתיופיה לפתרון המשבר בחבל דארפור. לטענתם, הממשלה הסודנית אינה מכבדת את הסכם הפסקת האש שנחתם ביניהם לפני כארבעה חודשים.

התנועה לצדק ושוויון (אי.ג'יי.אם.) וצבא השחרור הסודני (אס.אל.אם.) הפסיקו את המשא ומתן לאחר דיונים שנמשכו יומיים. האיחוד האפריקאי והאו"ם תיווכו בדיונים. "זהו סוף השיחות מבחינתנו, והבהרנו למתווכים שנהיה מוכנים לדון אתם מחר אם הצד השני יסכים לכבד את תנאי הסכם הפסקת האש ויתחיל לפרק מנשקן בהקדם האפשרי את מיליציות הג'נג'וויד", אמר המתאם מטעם תנועת השחרור, אדם עלי שוגר. מיליציות הג'נג'וויד הם ארגוני מיליציה ערבים, שלאחרונה ביצעו מעשי ביזה, הרס וטיהור אתני בקרב התושבים השחורים במדינה.

הממשלה הסודאנית לא יכולה לקבוע תאריך סופי לפירוק הנשק של המיליציות בדארפור, שביניהן מיליציות שאינן ג'נג'וויד. כך אמרו אתמול למתווכים נציגי הממשלה במהלך פגישות נפרדות. עם זאת, הממשלה טוענת כי היא מילאה את תנאי הפסקת האש, וביניהם שחרור אסירים פוליטיים והקלת הגישה לסיוע הומניטרי.

הסכסוך בין הצדדים פרץ לפני 17 חודשים בחבל דארפור. עד כה נהרגו במאורעות האחרונים בסודן יותר מ-30 אלף איש, ויותר ממיליון בני אדם איבדו את בתיהם. בשיחות בין הצדדים מתווכים פקידי ממשל מקנדה ונציגים של ארגון איחוד אפריקה. אנשי האו"ם משמשים כמתווכים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by