בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשות הפלסטינית - ניצני מרד? 
 
 אבו עלא בפתח ישיבת הקבינט הפלסטיני (רויטרס)   
 
כתב נענע בשטחים

גורמים בכירים בהנהגה הפלסטינית מפנים אצבע מאשימה כלפי ערפאת. לדבריהם, הפת"ח כיום אינו ארגון, אלא אוסף מיליציות חמושות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים בכירים בהנהגה הפלסטינית אמרו היום (שבת) כי התפטרות ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, רק מבליטה את הקרע הקיים זה זמן רב בתוך הפת"ח. לדבריהם, כיום ניתן להגדיר את הפת"ח לא כארגון אלא כמיליציות חמושות ומנותקות האחת מהשניה. הגורמים מפנים אצבע מאשימה אל חברי הוועידה המרכזית של הפת"ח ואת חברי מועצת המהפכה של הארגון, שבראשן עומד ערפאת. למרות הקריאות החוזרות ונשנות לרפורמות, הם טוענים, לא נעשה עד עתה דבר.

ברצועת עזה הופץ כרוז של הזרוע הצבאית של הפת"ח הקורא לערפאת לשקול מחדש את המינויים החדשים במערכת הביטחון ובראשם מינויו של מוסא ערפאת. בכרוז נכתב כי על ערפאת לטהר את הארגון ואת הרשות הפלסטינית מאנשים מושחתים, שקנו בה אחיזה, ושגרמו להתרחקות העם הפלסטיני מהגשמת חלומו להקים מדינה שבירתה ירושלים.

יש אף מי שקושרים את האירועים האחרונים ברשות למהלכים פנימיים בתוך ארגון הפת"ח, וביניהם הבחירות הפנימיות שאותן מוביל מוחמד דחלאן. דחלאן עצמו אמר לפני מספר ימים באחד הכינוסים של הפת"ח לבחירות ברצועת עזה כי הבעיה אינה ערפאת אלא אלו הנמצאים מסביבו, אשר קיבלו החלטות שגרמו להרס לעם הפלסטיני שלא יהיה קל לתקנו.

אבו עלא התפטר היום בשל גל החטיפות ברצועת עזה. גם מפקד הביטחון המסכל הפלסטיני ברצועה, ראשיד אבו שבאכ, ומפקד המודיעין הצבאי הפלסטיני ברצועה, אמין אל הינדי, הודיעו אמש על התפטרותם ליושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. הם נימקו את ההתפטרות בכך שערפאת איננו מקדם את הרפורמה בשירותי הבטחון, איננו נוקט צעדים למנוע את "אנרכיית הנשק" ברצועה, ואיננו מעניק להם די כלים למלחמה בארגוני הטרור. יצויין כי מצרים ניסתה בחודשים האחרונים להשיג את איחוד מנגנוני הבטחון של הרשות תחת אדם שאיננו ערפאת, עד כה ללא הצלחה.

בגל חטיפות בעזה, נחטפו אתמול ראזי ג'באלי, מפקד המשטרה הפלסטינית ברצועה; ארבעה אזרחים צרפתים, אנשי ארגונים הומניטריים; וקצין פלסטיני בכיר, מפקד התיאום והגישור בדרום הרצועה. ג'באלי שוחרר אתמול, ארבעת בני הערובה הצרפתים שוחררו במהלך הלילה, ומפקד התיאום והגישור שוחרר הבוקר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by