בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עזה: אלפים הפגינו נגד מינוי מוסא ערפאת 
 
 גל התפטרויות ברשות בעקבות אי הסדר השורר ברצועה. מוסא ערפאת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

יו"ר הרשות מינה את אחיינו לתפקיד מפקד הביטחון הכללי ברצועה. המפגינים זוהו עם מחנה מוחמד דחלאן. המפקד הקודם התפטר על רקע חטיפות אנשי ביטחון פלסטינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלפים מפעילי גדודי השהידים של אל אקצה הפגינו הערב (שבת) נגד מינויו של מוסא ערפאת, אחיינו של יושב ראש הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת, לתפקיד מפקד הבטחון הכללי בעזה, אחד ממנגנוני הבטחון של הרשות הפלסטינית. המפגינים זוהו עם המחנה של מוחמד דחלאן, ראש הבטחון המסכל בעזה.

ערפאת הורה היום גם על מינויו של עבד אל ראזק מג'יידה לתפקיד מפקד הביטחון הלאומי בכל שטחי הרשות. לדברי מקורביו, המינויים התבצעו על רקע הרפורמות לאיחוד מנגנוני הביטחון הפלסטינים. הלילה התפטרו מתפקידם ראש מנגנון הבטחון המסכל ברצועה, ראשיד אבו שבאק, ומפקד המודיעין הכללי, אמין אל הינדי.

ההתפטרויות והמינויים החדשים התקיימו על רקע הארועים האחרונים בעזה, בהם חטפו פעילים ב"גדודי חללי ג'נין", קבוצה המזוהה עם הפתח', מספר אנשים ובהם מפקד המשטרה הפלסטינית ברצועה, ראזי ג'באלי. ג'באלי עצמו פוטר על ידי ערפאת עם שחרורו.

ראש הממשלה הפלסטיני, אבו-עלא, הודיע הבוקר על התפטרותו ומסר כי החלטתו הסופית בעניין תינתן בישיבת הממשלה ביום שני. ערפאת סירב לקבל את התפטרותו שנבעה אף היא מגל החטיפות ואי הסדר השורר ברצועה.

גורמים בכירים בהנהגה הפלסטינית אמרו היום כי התפטרות ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, רק מבליטה את הקרע הקיים זה זמן רב בתוך הפת"ח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by