בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קלינטון לאמריקנים: העתיד בידיכם - אל תפסיקו לחשוב על המחר  
 
 
רויטרס

בנאום טעון רגשות ופרטים שנשא אופי לוחמני, נפרד קלינטון מצירי הועידה הדמוקרטית, בקוראו לאמריקנים לחשוב טוב, להרגיש עמוק ולבחור בחוכמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית נאם הלילה (שלישי) בפני צירי הועידה הדמוקרטית, והודה להם על כך שבזכותם הצליח "איש קטן מעיירה דרומית" לשרת כנשיא ולהביא את האומה לשיאי שגשוג.
 
בנאומו לפני קהל נלהב בועידה הדמוקרטית הלאומית, סקר קלינטון את המדיניות שהביאה את אמריקה לגאות כלכלית ואמר שסגן הנשיא אל גור הוא האדם הנכון לוודא שהגאות אכן תימשך. נאומו הפוליטי החשוב האחרון של קלינטון, לפני פרישתו בעוד כחמישה חודשים, היה לוחמני במיוחד אך גם חגיגי, כשהוא מסתכל לאחור בסיפוק על שמונה השנים שעבר בבית הלבן וקדימה בתקווה לקראת הבחירות ב-7 בנובמבר השנה.
 

מנהיג חזק

"באתי לכאן הלילה, יותר מהכל, להגיד תודה מכל הלב", אמר קלינטון בנאום שהופרע עשרות פעמים על ידי תשואות רמות מכ-4000 נציגים שהתכנסו בערב פתיחת הועידה. "כעת, ברגע חסר תקדים של עושר, אנשינו עומדים בפני בחירה מכרעת. האם אנחנו הולכים לשמור על ההתקדמות הזו והשגשוג?" שאל קלינטון, "כן, אנחנו הולכים לעשות זאת!", ענה, וניצח על מקהלת הקהל.

קלינטון שיבח בנאומו את גור, שיזכה במינוי המפלגה הדמוקרטית כמועמדה לנשיא ארצות הברית ביום חמישי הקרוב, ואמר שהוא "אדם טוב מטיבו" ו"מנהיג חזק" של אינטלגנציה יוצאת דופן, מרץ והגינות. "כולם יודעים שהוא (גור) עובד קשה ומתחשב. אני יכול לומר לכם באופן אישי, הוא מנהיג חזק". אמר קלינטון, באמירה שגררה תשואות קלות יחסית לאלו שגררו התייחסויותיו להישגי תקופת כהונתו כנשיא ארצות הברית.
 
 

עוד אמר קלינטון, כי גור ושותפו למירוץ, הסנאטור מקונטיקט ג`וזף ליברמן הם בבירור בחירה טובה יותר מהמועמד הרפובליקני ג`ורג ו. בוש, שיתרונו בסקרים על פני גור הצטמצם לכדי אחוזים ספורים. "אל גור וג`וזף ליברמן ימשיכו את השגשוג על ידי מתן מקדמות לחוב, השקעה בחינוך ושירותי בריאות, בהניעם יותר אנשים מהסעד לעבודה ובצמצום מסים למשפחות", הוסיף קלינטון.

"ידידיי האמריקנים, עתיד מדינתנו הוא עכשיו בידיכם. אתם חייבים לחשוב טוב, להרגיש עמוק ולבחור בחוכמה", הוא אמר, וחזר על קריאת הקרב ממסעות הבחירות שלו ב-1992 וב-1996: "המשיכו לשים את האנשים בראש, המשיכו לבנות את הגשרים ואל תפסיקו לחשוב על המחר".
 

אשה נפלאה

קלינטון לא שכח גם את אשתו, המתמודדת על משרות סנאטור בניו יורק, ואמר עליה, ש"היתה גברת ראשונה נפלאה. היא תמיד היתה שם עבור משפחתנו. והיא תמיד תהיה שם עבור משפחות ניו-יורק ומשפחות אמריקה".
 

עם זאת, לא התייחס קלינטון לפרשת האהבים עם מוניקה לווינסקי שהובילה לגינויו ב-1998, והותיר את הכאתו על החטא ביום חמישי האחרון בפני שריו, כמילתו האחרונה בנושא.
 

הצלחה היא אינה עניין של מזל


בנאום עמוס בפרטים ציין קלינטון בסיפוק את 22 מיליון מקומות העבודה שנוצרו בתקופת כהונתו, בצד ירידה בשיעורי הפשע, בנתוני העוני, בהיריונות בגיל העשרה ובשירותי הרווחה - והציע לאזרחים האמריקנים להשתמש באותה שאלה שהנחתה את מסע הבחירות של ג`ורג` בוש האב, לאחר כהונת רונלד רייגן הרפובליקני: "האם טוב לנו יותר עכשיו או לפני שמונה שנים?" שאל קלינטון כשאלה רטורית.

"לאלה שאומרים שההתקדמות בשמונה השנים האחרונות היא מקרה", אמר קלינטון, "הרשו לי להבהיר, "הצלחתה של אמריקה אינה עניין של מזל; היא עניין של בחירה".

"השבוע, לפני 54 שנים, נולדתי בסערת קיץ לאלמנה צעירה בעיירה דרומית קטנה", הוא אמר. "אמריקה נתנה לי את ההזדמנות להגשים את חלומותיי, ועשיתי ככל שביכולתי לתת לכם הזדמנות טובה יותר להגשים את חלומותיכם שלכם". "כעת, שערי אפור קצת יותר, הקמטים שלי עמוקים קצת יותר, אך עם אותה אופטימיות ותקווה שהבאתי לעבודה שאני אוהב לפני שמונה שנים, אני רוצה שתדעו שלבי מלא הכרת תודה", הוסיף קלינטון. 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by