בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התפתחות בפרשת פריצקי: נחקרות חברות אנרגיה 
 
 
חדשות נענע

החוקר הפרטי מאיר פלבסקי, שהעביר את הקלטת בה נשמע פריצקי קושר נגד פורז, הודה שנשכר על ידי חברות אנרגיה, לדבריו מחו"ל. הוא שילם עבור הקלטת 3,700 דולרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החוקר הפרטי מאיר פלבסקי אמר לחוקרי המשטרה כי מעסיקיו הם "חברות הקשורות לאנרגיה ולגז", דיווחו הבוקר (ראשון) גלי צה"ל. פלבסקי הוא האיש שמסר את קלטות פריצקי לערוץ הראשון, לדבריו מתוך "גחמה של רצון טוב אזרחי". עם זאת, היום נודע כי הוא שילם לחוקר הפרטי יעקב אשל 3,700 דולר עבור הקלטת. קודם לכן אמר פלבסקי לחוקריו כי החברות שהעסיקו אותו היו חברות מחו"ל.

לפני חודשים ספורים, התנגש פריצקי, אז שר התשתיות, עם ראש הממשלה שרון. סיבת הסכסוך היתה זהות ספק הגז הטבעי לישראל. שרון רצה שהגז יסופק על ידי המצרים, באמצעות חברת אי.אמ.ג'י של איש העסקים יוסי מימן; פריצקי רצה שהגז יסופק על ידי חברת בריטיש גז, חברת ענק בריטית.

שבתאי שביט, לשעבר ראש המוסד ומועסק על ידי חברת מרחב, השייכת לחברת אי.אמ.ג'י, טען בראיון בחודש אפריל כי חברת הבת של בריטיש גז המיועדת לספק את הגז לישראל, סי.סי.סי, מעבירה כספים לארגוני טרור. בריטיש גז הכחישה בתוקף את הטענה, שלא קיבלה מאז כל ביסוס, ופריצקי האשים את שביט בשימוש ביוקרתו כראש מוסד לשעבר ובקשריו במוסד לצורך עסקיו. היועץ המשפטי מזוז אף נזף בשביט. גם חברים בשינוי תקפו את החלטתו של פריצקי.

הרווחים מחוזה הספקת הגז הטבעי לישראל מוערכים במיליארדי דולרים. בעקבות דבריו של פלבסקי, פונה כעת חקירת המשטרה לכיוון חברות האנרגיה. פריצקי עצמו צפוי להחקר השבוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by