בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משפחות ישראליות מעורבות יאלצו לחכות 
 
 שרון מגיע לישיבת הקבינט היום (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הממשלה אישרה להאריך בחצי שנה את הוראת השנה האוסרת על איחוד משפחות מעורבות. הוראת השנה זכתה בעבר לגינוי בינלאומי נרחב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בישיבת הממשלה היום (ראשון) החליטה הממשלה להאריך בחצי שנה את הוראת השעה האוסרת על איחוד משפחות מעורבות. הוראת השעה מטילה מגבלות קשות על איחוד משפחות של ישראלים ופלסטינים תושבי השטחים. החלטת הממשלה אמורה לעבור אישור של ועדת שרים לחקיקה. לאחר אישור ועדת השרים תועבר ההחלטה להצבעה בכנסת.

הממשלה החליטה גם כי במהלך חצי השנה הקרובה תוקם ועדת שרים מיוחדת, בראשות השר אברהם פורז. ועדת השרים אמורה להכין נסוח מחודש של הצעת החוק, שיאפשר למשפחות המהוות "סיכון בטחוני נמוך" להתאחד. "לא ניתן לתת איחוד לכולם, אבל לא צריך לשפוך את התינוק עם המים. אני בעד הקלות, היכן שניתן", אמר פורז.

הוראת השעה נכנסה לתוקפה לראשונה ביולי 2003, ותוקפה אמור לפוג ב-6 באוגוסט. על מנת שההארכה תיכנס לתוקף, על הכנסת יהיה לאשר את ההחלטה עד ה-4 באוגוסט, היום האחרון של מושב הקיץ.
 

מזוז העלה סייגים

 
בשבוע שעבר הציע היועץ המשפטי, מני מזוז, "לרכך" את החוק הקיים. מזוז העלה שלוש סייגים מהחוק, שמנע במהלך השנה האחרונה מהפלסטינים כל אפשרות להתאזרח בישראל. זאת בשל הגינויים הבינלאומיים הנרחבים להם זכה החוק, והעובדה כי הוא עומד בפני הכרעה בבג"צ.

מזוז הציע לתקן את החוק כך שבני זוג פלסטינים הנשואים לאזרחים ישראלים יוכלו להתאזרח בארץ אם עברו את גיל 35. כמו כן, פלסטיניות הנשואות לישראלים יוכלו לקבל אזרחות, אם גורמי הביטחון יאשרו כי בני משפחותיהן לא קשורים לפעילות חבלנית. גם "משפחות ותיקות" יזכו ביחס מקל. המדובר במשפחות החיות בישראל כמה שנים, ולהן ילדים, אך לא הספיקו להסדיר את מעמדן האזרחי. עם זאת, לפלסטינים המשתייכים לאחת מהקבוצות הללו לא מובטחת אזרחות ישראלית, מאחר שלא מדובר באמות מידה מוחלטות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by