בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החל מבצע חילוץ הצוללת הרוסית 
 
 
חדשות נענע 

חיל הים הרוסי החל במבצע חילוץ מסובך להצלת 116 אנשי צוות הצוללת. זאת למרות סופות גשמים קשות המתרחשות כעת באזור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיל הים הרוסי החל במצבע לחילוץ 116 חברי הצוות של הצוללת השקועה בקרקעית הים ברנטס. על פי הדיווח האחרון שהתקבל מהצוללת אנשי הצוות עודם בחיים, אולם, כמות החמצן הולכת ואוזלת וקיים חשש לחייהם.
 
מפקד חיל הים הרוסי, האדמירל ולדימיר קורויידוב, חזר על התחזית האכזרית למבצע ההצלה, בתנאי מזג האוויר ומצב הצוללת קורסק. "ההערכה להשלכות האפשריות של התאונה בקורסק על חייהם של חברי הצוות, עושה רושם, מאוד עגומה", צוטט קורויידוב.

למרות הסכנה הודיע קורויידוב כי עקב רגיעה קלה בסופות הגשמים ינסו צוותי החילוץ לקיים מבצע חילוץ מהיר בתקווה שמזג האויר יישאר יציב בשעות הקרובות.

עוד אמר קורויידוב, כי הוכנו צוותי קרקע לטיפול באנשי צוות הצוללת מיד עם הוצאתם מהמים. תקוותו שכל אנשי הצוות יחולצו בחיים.
 

ארצות הברית ובריטניה מציעות עזרה

מדיווח שהגיע לפני שעה קלה התברר מציתות למתרחש בצוללת, שאף אחד מאנשי הצוות הרוסי בצוללת לא מת, אך לא ברור אם נרשמו מחוץ לצוללת אבידות בנפש.

החזאים הביעו תקווה שהסערה תישאר ברגיעה עד לשעות הערב. עד כה כוחות החילוץ התמקדו בשימור האוויר בגוף צוללת, באספקת אנרגיה ובהערכת הנזק שנגרם לקורסק, אחת הצוללות החדישות ביותר של רוסיה.

בכירים במוסקבה מסרו שקיבלו הצעות סיוע מארצות הברית ומבריטניה, אך בינתיים לא הוחלט על קבלת סיוע נוסף. לארצות הברית שני כלי הצלה לשקיעה עמוקה שיכולים לערוך מבצעי חילוץ בעומק של עד 610 מטרים ולפנות כ-24 אנשי צוות בו זמנית. גם לבריטניה צוללת חיפוש וחילוץ במצב הכן. 
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by