בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"אין כניסה לערבים-ישראלים" 
 
 על פערים צריך לגשר. שאדי קאסם, בן 23 מטירה   
 
הארון תחאוכו

מאבטחת בגן ילדים "הגדילה ראש", ולא נתנה לשני עובדי חברת ריהוט להיכנס לגן ולבצע את עבודתם. למה? כי הם ערבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"בגלל שאתם ערבים לא אוכל לתת לכם להיכנס לגן, אפילו שאתם ממלאים את תפקידכם נאמנה". זו התשובה שקיבלו שני ערבים-ישראלים שהגיעו לגן ילדים בירושלים בכדי לספק סחורה למקום במסגרת עבודתם.

השניים, שאדי קאסם ואחמד פדילה, בני 23 מהכפר טירה שבמשולש, הגיעו החודש לגן הילדים "גן חנה" ברחוב איסלנד 8 בירושלים. השניים משמשים כשליחים של חברת "אל-גאני" לשיווק ואספקת ציוד וריהוט לגני ילדים ומוסדות חינוך. כשביקשו להיכנס לגן בכדי להעביר את האספקה, הם נעצרו בידי המאבטחת של הגן. לטענתם, המאבטחת הסבירה להם כי לא יוכלו להיכנס לגן בשל עצם היותם ערבים-ישראלים.

"היחס שקיבלנו היה משפיל ביותר", אומר לחדשות נענע שאדי קאסם, אחד השליחים. "היום חשוב להקטין את הפער בין שני העמים כדי להגיע לשלום כולל, אולם דבריה של המאבטחת רק הגדילו את הפער הזה. נפגענו קשות, ואנחנו מתכוונים להגיש תביעה בבית המשפט".

בעקבות דבריה של המאבטחת התפתח במקום וויכוח סוער. קאסם ופדילה הזמינו למקום נציג של עיריית ירושלים. המאבטחת, מצידה, הזמינה ניידת משטרה שבדקה את תעודות זהות השליחים. לבסוף הוכנסו השניים אל הגן, בליווי משטרתי.

דובר עיריית ירושלים, גידי שמרלינג, מסר בתגובה כי הנושא ייבדק. "הנחיות הביטחון מועברות אל העירייה על-ידי משרד החינוך. יש לציין כי המשטרה הוזמנה למקום בעקבות איומים על המאבטחת".

משטרת ירושלים, האחראית להנחיות הבטיחות בגני הילדים בעיר, מסרה בתגובה: "אין כל מניעה להכניס לגני ילדים ערבים בעלי תעודות זהות כחולות. לטענת המאבטחת היא ביקשה לבדוק אותם אך הם סירבו. במקום התפתח ויכוח מילולי שבעקבותיו הוזמנה המשטרה. השניים נבדקו והוכנסו לגן בכדי להשלים את עבודתם".
 

קצת גזענות / הארון תחאוכו

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by