בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"דחלאן חותר להקמת מדינה עצמאית ברצועה" 
 
 עומד מאחורי ההפגנות ההמוניות. מוחמד דחלאן (רויטרס)   
 
כתב נענע בשטחים

כך מאשימים גורמים בלשכת אבו עלא. על פי הדיווח, דחלאן מעוניין שהמדינה תהיה מנותקת מהרשות הפלסטינית. אבו עלא לא מתכוון לחזור בו מהתפטרותו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מוחמד דחלאן ואנשיו חותרים להקמת בתוך רצועת עזה מדינה עצמאית, שתהיה מנותקת מהרשות הפלסטינית. כך מסרו הערב (ראשון) גורמים בלשכת ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא. על פי הערכות, דחלאן עומד גם מאחורי ההפגנות ההמוניות שנערכו ברצועת עזה ביממה האחרונה.

אלפים מפעילי גדודי השהידים של אל אקצה הפגינו נגד מינויו של מוסא ערפאת, אחיינו של יושב ראש הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת, לתפקיד מפקד הבטחון הכללי בעזה, אחד ממנגנוני הבטחון של הרשות הפלסטינית.

במקביל נמסר מלשכתו של ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, כי הוא לא מתכוון לחזור בו מהתפטרותו. מחר הוא צפוי להודיע בישיבת הממשלה הפלסטינית ברמאללה על כוונתו להתפטר.

יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, המשיך גם היום לנסות ולשכנע את אבו עלא שלא להתפטר. עם זאת, בישיבה של חברי מועצת הביטחון, בה השתתף אבו עלא, לא התקבלה כל החלטה משמעותית.

במהלך הישיבה ניסה ערפאת להעביר את האחריות על מינוי אחיונו, מוסא ערפאת, לתפקיד מפקד המודיעין החדש. ערפאת טען כי לא הוא מינה את מוסא, אלא שר הפנים הפלסטיני, חכם בלעאווי. יש לציין כי לבלעאווי נתון תחת סמכותו של ערפאת ואין להחלטותיו משקל.

בכירים ברשות הפלסטינית טוענים כי המצב ברצועה חמור. לדבריהם, הפעם לא יהיה פשוט לערפאת לצאת מהמשבר. עם זאת מעריכים הבכירים כי לא יינקטו נגד ערפאת צעדים משמעותיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by