בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת פיטר את אחיינו 
 
 שינויים בזירה הפלסטינית. מוסא ערפאת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בכיר פלסטיני מסר כי ערפאת החליף את אחיינו, מוסא ערפאת, והחזיר לתפקידו את הגנרל עבד אל-ראזק מג'יידה. היום ממשלת אבו עלא תבחן את המשך דרכה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, הדיח היום (שני ) את אחיינו מוסא ערפאת מתפקיד ראש מנגנון הביטחון הכללי בעזה והשיב לתפקיד את הגנרל עבד אל-ראזק מג'יידה שהודח בסוף השבוע.כך מוסר בכירים ברשות הפלסטינית. ערפאת החליט על ההדחה בעקבות מחאות ההמונים ברצועת עזה. אתמול ערפאת אמר כי הוא נחוש להשאיר את אחיינו בתפקיד.

אתמול האשים ערפאת את ראש הממשלה, אריאל שרון, בליבוי המהומות ברצועת עזה. "אנחנו עומדים בפני שינויים בזירה הפנימית הפלסטינית", אמר ערפאת בשיחה עם מקורביו במתחם המוקטעה שברמאללה.

בתוך כך, נפצעו אתמול לפחות 18 פלסטינים, כשמאות אנשי פת"ח חמושים והמון זועם תקפו בירי, בקבוקי תבערה ואבנים את מפקדת המודיעין הצבאי הפלסטיני ברפיח. מוקדם יותר תקפו חמושים את מפקדת המודיעין הצבאי הפלסטיני בחאן יונס. ברפיח הופצו כרוזים מטעם קבוצות של הזרוע הצבאית של הפת"ח, המתארים את ההתקפה על המפקדה כמחאה נגד מינויו של מוסא ערפאת.

מקורות פלסטינים מסרו כי חמושים מהפת"ח התקרבו לעבר המפקדה שבמזרח רפיח. הם השליכו לעבר המפקדה בקבוקי תבערה וירו אש חיה. השוטרים במפקדה השיבו אש ורק לאחר שעתיים הופסק הירי במקום.

ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, נועד אתמול עם ערפאת במוקטעה. השניים דנו באפשרות לערוך שינויים מהותיים בסמכויות הממשלה הפלסטינית. הפגישה נערכה בצל איומם של אבו עלא ובכירים בממשלתו להתפטר. הממשלה הפלסטינית אמורה לדון היום בהמשך דרכה נוכח המאורעות האחרונים. אחד השרים אמר שלהערכתו הממשלה לא תתפטר, "אבל חייב לבוא שינוי מהותי בצורה של סבב מינויים בתוך הממשלה ואולי אף מינוי שר פנים".

במערכת הביטחון בישראל קיים חשש כי האירועים האחרונים ברצועה יתורגמו לפיגועים נגד מטרות ישראליות. כמו כן, במערכת הביטחון חוששים כי האנרכיה ברצועה עלולה לטרפד את מעורבות מצרים בגיבוש הסדרי ביטחון חדשים ברצועה, המתוכננים לאחר נסיגת ישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by