בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בצרפת זועמים על דברי שרון 
 
 החיים היהודים יכולים להיות בטוחים רק בישראל. שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

קריאתו של שרון ליהודי צרפת לעלות לישראל בשל ריבוי ההתקפות האנטישמיות במדינה, לא עברו בשקט. דובר משרד החוץ הצרפתי: "אין לקבל את הדברים האלה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קריאתו של שרון אתמול (ראשון) ליהודי צרפת לעלות לישראל עוררו זעם בפריז. דובר משרד החוץ הצרפתי אמר כי נודע להם על דברי שרון היום. "מיד יצרנו קשר עם השלטונות הישראליים כדי לבקש הסבר לדברים האלה, שאין לקבל אותם".

בנאום בפני נציגי איחוד הקהילות היהודיות בצפון אמריקה קרא אתמול שרון ליהודי צרפת לעלות לישראל. לדבריו, "האנטישמיות מתפשטת בצרפת, 10% מתושבי צרפת הם מוסלמים". "אני קורא לאחינו בצרפת, עלו לישראל מוקדם ככל האפשר. החיים היהודים יכולים להיות בטוחים רק פה", אמר שרון.

דברי שרון זכו לתהודה נרחבת בתקשורת העולמית, ואף הופיעו בראש מהדורות החדשות הצרפתיות. בצרפת חיים 600 אלף יהודים, ו-5 מליון מוסלמים. ברבע הראשון של שנת 2004 התבצעו 67 התקפות על יהודים בצרפת, לעומת רק 42 אירועים ברבע הראשון של 2003.

בתוך כך, התנצלה אתמול האישה שהודתה כי היא שיקרה לגבי ההתקפה האנטישמית ברכבת הפרברית של פאריז. האישה מסרה את התנצלותה לנשיא צרפת, ז'אק שיראק. האישה, שזוהתה רק בשמה הפרטי מארי, אמרה: "אני מתחרטת על המעשה, ומבקשת את סליחתו של מי שנפגע מהשקר". מארי מואשמת בבדיית פשע, ואם תורשע היא עלולה לשבת בכלא לתקופה של שישה חודשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by