בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיווח: חודשו המגעים לעיסקת השבויים  
 
 לא סיפק מידע על רון ארד. נסראללה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

העיתון הלבנוני "אל חיאת" מדווח כי המתווך הגרמני בעיסקה עם החיזבאללה, ארנסט אורלאו, קיבל "סימנים חיוביים" מישראל והחיזבאללה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העיתון הלבנוני "אל חיאת" דיווח היום (שני) כי המשא ומתן בין ישראל לחיזבאללה לשחרור השבויים מתעורר לחיים. העיתון מסתמך על מקורות דיפלומטיים אירפאים בביירות. בעיתון נכתב כי המתווך הגרמני, ארנסט אורלאו, "קיבל בתקופה האחרונה סימנים חיוביים מישראל וחיזבאללה, העשויים להחיות את המגעים".

שלב ב' של המשא ומתן בין הצדדים נקלע למבוי סתום, זאת לאחר שארגון החיזבאללה לא סיפק מידע על הנווט רון ארד. חיזבאללה אמור היה לספק את המידע בתמורה לשחרור האסיר הלבנוני סמיר קונטאר. קונטאר לא שוחרר. קונטאר אחראי לרצח דני הרן ושתי בנותיו ובהריגת השוטר אליהו שחר ב-1979.

המשא ומתן בין הצדדים לא התקדם, למרות החלטת גרמניה, ישראל והחיזבאללה, להגיע לסיכום תוך שלושה חודשים מתום שלב א' בעסקה, שנחתם כבר בסוף ינואר. בתקופה האחרונה התפרסמו בלבנון ידיעות בלתי מבוססות המדווחות על מציאת שרידי גופתו של רון ארד.

"אין בידינו פרטים על שיחות ההכנה שקיים המתווך הגרמני", אמרו הגורמים הדיפלומטיים בביירות. "אבל מה שידוע מאשר, שיש רצון בקרב הצדדים לתמוך במאמץ הגרמני, שמטרתו להגביר את התיווך", הוסיפו הגורמים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by