בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אמנסטי: ממשלת סודאן מעודדת אונס שחורות 
 
 פליטים סודאניים בצ`אד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ארגון זכויות האדם הבינלאומי פרסם היום מחאה חריפה כנגד ממשלת סודאן. מיליציות הנאמנות לממשלה המוסלמית אונסות בשיטתיות את נשות הרוב השחור, ללא התערבות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון זכויות האזרח הבינלאומי, אמנסטי אינטרנשיונל, יצא היום (שני) בהתקפה חריפה על ממשלת סודאן, ומאשים אותה בשימוש באונס כחלק ממלחמתה ברוב השחור.

ממשלת סודאן, הנשענת על המיעוט הערבי-מוסלמי במדינה, מנהלת מסע של טיהור אתני כנגד השחורים האנימיסטים. עד כה, הפכו כמליון שחורים לפליטים ועשרות אלפים נרצחו. כדי להרחיק את עצמה ממעשי הזוועה, הממשלה מטילה את המשימות על מיליציות ערביות, הנקראות ג'נג'אוויד.

ארגון אמנסטי מוחה על מנהגן של המיליציות לאנוס את נשות השחורים. על פי דיווחים שהגיעו לארגון, נשים מגיל 8 ועד גיל שמונים נאנסו על ידי המיליציות. לתעים קרובות מתבצעים מעשי האונס לעיני קרובי המשפחות של הנאנסות, כדי להשפיל אותן וכדי להפוך את חיי המשפחה במקום לבלתי נסבלים.

הארגון הפנה אצבע מאשימה אל הקהילה הבינלאומית, ודרש ממנה להתערב יותר בנעשה בסודאן, וללחוץ על ממשלת סודאן לפרק את המיליציות. שגריר סודאן בבריטניה הכחיש בתוקף את טענות הארגון, ואמר שממשלתו איננה אחראית למתרחש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by