בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט נורה למוות במכוניתו ברמת השרון 
 
 השופט עדי אזר (אתר הרשות השופטת)   
 
חדשות נענע

רשם בית המשפט המחוזי בת"א, עדי אזר, נורה מטווח קצר מחוץ לביתו. גדודי חללי אל-אקצה נטלו אחריות אך כל כיווני החקירה עדיין פתוחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשם בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט עדי אזר, נרצח הערב (שני) ביריות ליד ביתו ברמת השרון. השופט, בן 49, נמצא סמוך לשעה 19:00 פצוע בתוך מכוניתו, לאחר שנורה שלוש יריות מטווח קצר, אחת בראשו, ושתיים בחזהו. חובשי מד"א שהגיעו למקום ניסו לבצע בו החייאה, אולם הוא מת מפצעיו. מדובר ברצח הראשון של שופט בישראל.

בתחילה היתה הערכה שלפיה הוא התאבד אך מחקירה ראשונית עולה כי הרצח בוצע על ידי אדם שהגיע רגלית למקום, ירה בשופט מטווח קצר ונמלט מהמקום. עדי ראייה סיפרו כי האיש היה לבוש כמאבטח.

לזירת הרצח הגיעו כוחות גדולים של משטרה בפיקודו של מפקד מחוז תל אביב, ניצב יוסי סדבון. המשטרה חוסמת את זירת האירוע ועורכת חיפושים נרחבים באזור. ניצב סדבון אמר כי החקירה בתחילתה. לדבריו, מדובר בשופט שלא עסק בפלילים ובאזרחים, וכרגע נבדקים כל כיווני החקירה.

"גדודי חללי אל אקצה" מיהרו לקחת אחריות לרצח השופט ואף מסרו את הכתובת בו נורה למוות. בטלפון שהגיע לרשת "אל ערביה" מסר הדובר כי "מדובר בחיסול של יחידות השאהיד ראלב עוואלי שחוסל הבוקר בביירות". הדובר הפלסטיני מסר בהודעתו כי "זה רק צעד ראשון בשרשרת של צעדים שנועדו לנקום את מותו". פסק הדין הבולט האחרון של השופט אזר היה הטלת עיקול של כספי הרשות הפלסטינית.
 

גורמים במשמר בתי המשפט: היו התרעות

ניצב סדבון הוסיף כי לא היתה התרעה מיוחדת לפגיעה בשופט אזר ולדבריו אין התרעות לפגיעה בשופטים אחרים. סדבון אמר עם זאת כי בעקבות הרצח המשטרה תבחן מחדש את המודיעין שנמצא ברשותה כדי לדעת האם נשקפת סכנה לשופטים אחרים.

לעומת זאת, גורמים במשמר בתי המשפט מסרו כי בתחילת כל משמרת בשבועיים האחרונים, נאמר להם כי ישנן התרעות על כוונתם של ארגוני טרור לפגוע בשופטים באמצעות אקדחים עם משתיקי קול. מחקירת רצח השופט עדי אזר עולה כי המתנקש השתמש באקדח עם משתיק קול.

לפי שעה, כל כיווני החקירה עדיין פתוחים. המשטרה חוקרית אם הירי בוצע על רקע אישי, פלילי או לאומני. מהמשטרה נמסר כי סגנון הרצח הוא "סגנון נקי", שאינו תואם את אופי הפעולה של ארגוני הטרור. קצינים בכירים במשטרה אמרו כי "אם אכן מדובר ברצח, וככל הנראה מדובר ברצח, זוהי חציית קווים ברמה הגבוהה ביותר. ודבר שלא נראה בארץ מעולם".

ארונו של אזר יוצג החל מהשעה 15:00 מחר בבית המשפט המחוזי בתל אביב. בשעה 16:30 יחל מסע הלוויתו של השופט אזר, שיובא למנוחות בשעה 17:00 בבית העלמין ברמת השרון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by