בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת רוסיה: המצב בצוללת הטבועה - על סף אסון 
 
 
רויטרס

צוותי הסיוע הבריטים לצי הרוסי עושים את דרכם לאיזור בו טבעה הצוללת מנורבגיה וצפויה להגיע לאיזור ביום שבת. גורמים בצי הרוסי טוענים שהחמצן בצוללת ייגמר כבר מחר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת רוסיה, מיכאיל קאסיאנוב, אומר היום (חמישי) כי המצב השורר בצוללת "קורסק", הטבועה מזה שישה ימים על קרקעית ים בראנטס, "על סף אסון".
משלחת הסיוע הבריטית לחיל הים הרוסי יוצאת הבוקר מנורווגיה לאזור שבו טבעה צוללת הגרעין הרוסית, לסייע במאמצי החילוץ שנכשלו עד כה.
 
המשלחת הבריטית מצויידת באמצעי הצלה הנחשבים משוכללים וחדישים, אולם היא צפויה להגיע לאזור בו טבעה ה"קורסק" רק בשבת.

גורמים בצי הרוסי טוענים כי לאחר יום של דממה, נשמעו הלילה סימני חיים מהצוללת הרוסית "קורסק". צוותי החילוץ ממשיכים בניסיונותיהם להציל את חייהם של 118 אנשי הצוות בצוללת, לאחר שלפחות ארבעה ניסיונות חילוץ כבר הוגדרו ככישלון.

נשיא רוסיה, ולאדימיר פוטין, התייחס בקצרה ואמר: "המצב קשה מאד ואף ניתן להגדירו כקריטי".

אמש הסכים סוף סוף פוטין להיענות להצעות הסיוע של מדינות המערב. בריטניה שולחת בשעה זו יחידת חילוץ מיוחדת שהתאמנה בימים האחרונים למשימה הקשה. היחידה תבצע ניסיון חילוץ כמעט נואש לחילוץ אנשי הצוות שכעת קיים חשש כבד לחייהם.

סוכנות הידיעות הרוסית מסרה כי ניסיונות החילוץ, נכשלו בשל סופות חזקות, וראות לקוייה במעמקים. ניסיון החילוץ הנוסף החל כאשר החמצן בצוללת הולך ומדלדל.

למרות ההערכות הפסימיות למציאת אנשי הצוות בחיים מעריכים ברוסיה כי החמצן בצוללת אמור להספיק לעוד 48 שעות לפחות. אולם גורמים בצי הרוסי טוענים שהחמצן עלול להגמר בתוך שעות ספורות.
 
 

אותות החיים נחלשים

116 אנשי הצוות של קורסק, אחת מהצוללות הגרעיניות המודרניות של רוסיה, יכולים לתקשר עם העולם החיצוני רק באמצעות הקשה על דפנות הצוללת. זאת מכיוון שתקלה הכריחה את הצוות לסגור את הכור הגרעיני בסוף השבוע, לפני שירד כלי השיט לקרקעית הים.

דובר מטעם הצי הרוסי אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי החמצן בצוללת הולך ואוזל: "האנשים בצוללת צריכים לשכב, לנוח או לשבת על מנת לא לבזבז את החמצן המועט שנותר".

מפקד הצי ולדימיר קורויידוב אמר לטלויזיה הרוסית: " לא נוותר עד הרגע האחרון ונשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותינו לצורך הצלת חיילינו".
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by