בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרופא הגדודי סירב להיכנס לרצועת עזה 
 
 כוח שריון בבית חנון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

חסר תקדים: בשעה שחיילי הגדוד נכנסו למבצע ברצועת עזה, סירב הרופא הגדודי פקודה והודיע שלא ייכנס לרצועה. הוטל עליו מאסר של 35 יום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רופא צבאי מחיל השריון נשפט לאחרונה ל-35 ימי מחבוש לאחר שסירב פקודה, וטען שאינו מוכן להכנס לרצועת עזה, ולקחת חלק במבצע המתמשך נגד ירי רקטות הקסאם לעבר ישראל וההתנחלויות. כך דווח היום בגלי צה"ל. בצה"ל מעריכים כי הרופא, קצין בשירות סדיר בדרגת סגן, יודח מתפקידו, אך לא מצה"ל, ויסיים את שירותו הסדיר – ביחידה אחרת.

הדוקטור, בן 28, שובץ בתפקיד רופא גדודי בחטיבה 7 של השריון לפני חודשים ספורים. בשל הגברת מאמצי הלחימה בדרום, הוקפצה יחידתו של הרופא לרצועת עזה. בגלי צה"ל טען היום בכיר בחיל הרפואה כי שוחח עם הרופא, ולטענתו – אינו מסרב מטעמים פציפסטיים, אלא מטעמים אחרים. לראייה, אמר הבכיר, הרופא לא סירב להכנס לרצועה בעבר.

סירובו של הדוקטור להכנס לרצועה בא לאחר בעקבות הקפצה גדודית נוספת לרצועה, בעקבות ירי מתמשך של רקטות לעבר ישראל. בעקבות הירי, שגרם למותם של שני אזרחים, נכנס צה"ל לצפון רצועת עזה, ופתח במבצע "מגן קדמי". בשעה שמשורייני הגדוד נכנסו לרצועה, הודיע הרופא על סירובו.

מפקדיו של הרופא ראו בכך סירוב פקודה, וניסו לדבר אל לבו של הרופא, ולשכנעו כי אינו לוקח חלק בהריסת הבתים ובמעצרים, אלא בהצלת חיים בלבד. כמו כן הבהירו בפניו כי מעשיו עשויים להשפיע על רמת הציות והמשמעת בקרב חיילי הגדוד, אך הוא לא שעה לטענותיהם, ועמד בסירובו. הפעולות שצה"ל נוקט בהן, אמר, אינן לרוחו.

התמדתו של הרופא בסירובו הביאה את צה"ל לנקוט באמצעים המשמעתיים המקובלים, והרופא הועמד לדין צבאי בפני מח"ט שריון, אל"מ אייל זמיר, שהטיל עליו את העונש המקסימלי בגין סירוב פקודה: 35 ימי מחבוש בפועל. הרופא החל לרצות את עונשו לפני ימים ספורים, בכלא 6.

חבר הכנסת רומן ברונפמן (מרצ-יחד) אמר בתגובה כי "כל עוד לא נפנה את עזה תחילה, ונסיים את הכיבוש המשחית בכלל, ניאלץ כחברה להתמודד עם תופעות מסוג זה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by