בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אבו עלא הסכים להישאר ראש הממשלה הפלסטיני 
 
 אבו עלא באבו דיס היום (רויטרס)   
 
חדשות נענע

זאת לאחר שערפאת הודיע שלא יקבל את מכתב התפטרותו. השניים השתתפו בישיבת הקבינט הפלסטיני. למרות ההבטחות: ערפאת לא פיטר את אחיינו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה הפלסטיני אבו עלא הסכים היום (שלישי) להישאר בתפקידו. זאת לאחר שיו"ר הרשות, יאסר ערפאת, סירב לקבל את מכתב ההתפטרות שהגיש לפני שלושה ימים. השניים השתתפו היום בישיבת הקבינט הפלסטיני בלשכתו של ערפאת. אבו עלא הודיע, עם זאת, שלא ימשוך את מכתב ההתפטרות. גורמים ברשות מעריכים כי למרות הסכמתו, ימיו של אבו עלא בתפקיד ספורים.

חברי הקבינט הפלסטיני דנו בדרכים לבלום ולהשתלט על התסיסה ברצועת עזה. גורמים פלסטינים שהשתתפו בדיון אמרו שאבן המחלוקת העיקרית הייתה דרישתו של אבו עלא מערפאת להעביר סמכויות ביטחון מידיו לידי שר הפנים ברשות, כך שיוכלו להיערך הרפורמות המיוחלות להם קוראים הפעילים בשטח.

בשעות הערב אתמול חזר בו ערפאת והודיע כי אחיינו, מוסא ערפאת יישאר בתפקיד "מפקד הביטחון הכללי" ברצועה. ההודעה הגיעה אחרי יום של דיונים, במהלכו ערפאת הודיע שאחיינו יפוטר ובמקומו ימונה מחדש המפקד המודח, עבד אל-ראזק מג'יידה. כדי לרצות את מתנגדי מוסא ערפאת , ערפאת "תפר" משרה חדשה למידותיו של מג'יידה, "מפקד הביטחון הכללי ברצועת עזה ובגדה המערבית".

מזכיר האו"ם קופי ענאן, אמר היום שהרשות הפלסטינית נמצאת במשבר קשה וכי ההנהגה לערוך רפורמות מהירות כדי שהמצב בעזה לא יצא מכל שליטה. ענאן אמר עוד שעל ערפאת להקשיב להנהגה הנבחרת של הרשות ובראשה לאבו עלא.

בתוך כך, העיתון "אל קודס אל ערבי" יצר בהאשמה קשה הבוקר כשדיווח שמצרים היא העומדת מאחורי התסיסה של הימים האחרונים בעזה. העיתון מדווח שמצרים דחפה את מוחמד דחלאן ואת ראש הממשלה הפלסטיני לשעבר, אבו מאזן, להנהיג את ההתמרדות כדי להחליש את ערפאת וכדי להקים את התשתית למדינה פלסטינית בתוך עזה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by