בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"איראן מנסה לבנות גיס חמישי בקרב ערביי ישראל" 
 
 ``אנו עלולים להגיע ברצועה למצב ששרר בלבנון``. דיכטר (לעמ)   
 
חדשות נענע

ראש השב"כ, אבי דיכטר, אמר בישיבת ועדת חוץ וביטחון כי איראן פועלת באמצעות ארגון החיזבאללה, ומנסה גייס ערבים ישראלים לפעולות טרור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש השב"כ, אבי דיכטר, אמר היום (שלישי) כי איראן "מנסה לבנות גיס חמישי בקרב ערביי ישראל". דיכטר, שדיבר בישיבת ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, הסביר כי איראן פועלת באמצעות ארגון החיזבאללה, ומנסה גייס ערבים ישראלים לפעולות טרור.

ראש השב"כ חשף כי מאז תחילת השנה נעצרו 12 ערבים בעלי אזרחות ישראלית שהיו מעורבים בטרור, מהם שניים שפעלו עבור החיזבאללה, שבעה עבור ארגוני טרור פלסטינים ושלושה שפעלו עצמאית. לדברי דיכטר, כ-45 ערבים ישראלים שמעורבים בטרור נעצרים מדי שנה, ובהם בעיקר תושבי מזרח ירושלים.

בנושא הברחות הנשק מסיני לרצועת עזה ומשם לגדה אמר דיכטר כי מדובר באיום משמעותי מאוד. שאם לא יילקח ברצינות, "אנו עלולים להגיע ברצועה למצב ששרר בדרום לבנון". דיכטר חשף כי ינואר 2003 ועד היום הוברחו כ-33 מרגמות, שני טונות חומר נפץ מרסק, 330 טילים נגד טנקים כ-4,900 רובים מסוג קלצ'ניקוב וכ-380 אלף קליעים.

דיכטר אמר כי מאז תחילת האינתיפאדה הטרור בגדה המערבית הוא "חבית שיש לה תחתית", כתוצאה מפעילות המעצרים הנרחבת של שירותי הביטחון. זאת לעומת הפעילות ברצועת עזה, בה כל פעילות דורשת מבצע מיוחד. "בעזה אנו מחוץ לשטח וכל כניסה כרוכה במבצע מיוחד", אמר ראש השב"כ והוסיף: "גם לאחר ביצוע תוכנית ההתנתקות לא צפוי שינוי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by