בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עצרת האו"ם נערכת להצבעה על הגדר 
 
 הנציג הפלסטיני נאסר אל-קידווה. עצרת האו``ם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

העצרת צפויה לאמץ הלילה את הצעת החלטה הפלסטינית הקוראת לישארל לציית לבית הדין בהאג. לא ברור אם מדינות אירופה יימנעו או יתמכו בהצעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העצרת האו"ם נערכת הערב (שלישי) להצבעה על הצעת ההחלטה הקוראת לישראל לציית לבית הדין הבינלאומי בהאג ולפרק את גדר ההפרדה.

למרות שעמדתן של מדינות גוש האיחוד האירופי עדיין אינה ברורה, העצרת צפויה לתמוך בהצעה, שהגישו מדינות ערב בשם הפלסטינים. הפלסטינים מקווים שתמיכת האיחוד האירופי תוסיף משקל להחלטה, שהינה סימבולית בעיקרה, ושמטרתה להפעיל לחץ על ישראל.

ראש הממשלה, אריאל שרון, כבר ציין בעבר כי יתעלם מההחלטה בהאג, וכי בניית הגדר תימשך. כזכור, בית הדין פסק כי על ישראל לפרק את חלקי הגדר שנבנו בתוך שטחי הגדה המערבית. בנוסף, פסק בית הדין כי על ישראל לשלם פיצויים לפלסטינים בגין נזקי הגדר.

נציגי הפלסטינים באו"ם אמרו כי אם ישראל לא תציית להחלטת העצרת הם ילחצו להחלטה מחייבת הרבה יותר במועצת הביטחון של האו"ם. עם זאת, נראה כי על ארצות הברית תטיל וטו על כל החלטה דומה שעשויה לקבל מועצת הביטחון בסוגייה.

תמיכת מדינות האיחוד האירופי תלויה בעיקר בהכנסת השינויים שהציעו לטקסט הסופי. מדינות אירופה דרשו כי ההחלטה תתייחס בבהירות לתהליך השלום התקוע ולתוכנית מפת הדרכים. אם לא יהיו מרוצים מהטקסט הסופי, צפויים הנציגים האירופים להימנע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by