בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמשכת האנרכיה ברשות: שר לשעבר נורה בביתו 
 
 נורה בעת שהיה בביתו. עמר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הרפורמיסט נביל עמר נורה ברגלו. מצבו מוגדר קל והוא מאושפז בבית חולים. ארצות הברית קוראת לערפאת להתפטר כדי לפתור את המשבר ברשות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר ההסברה לשעבר ברשות הפלסטינית, נביל עמר, נורה הלילה (שלישי) ברגלו בביתו ברמאללה, כך מדווחת משפחתו. על פי הדיווח, עמר נורה פעמיים ברגלו הימנית ונלקח לבית החולים "זייד" בעיר, שם הוגדר מצבו קל.

בנו של נביל, מרוואן, סיפר ל"רויטרס" כי "ישבנו בבית כאשר מישהו ירה מהחלון". עמר, בן 47, קרא בעבר לרפורמות ברשות הפלסטינית. הוא נורה דקות אחדות לאחר שחזר מראיון טלוויזיוני, שבו ביקר את תקפודו של ערפאת כיו"ר הרשות.

בעבר כבר בוצע ירי לעבר ביתו של עמר, בשל הביקורת שהשמיע על ערפאת. כמו כן רוססו ברמאללה כתובות נאצה בהן מואשם עמר בבגידה ובשיתוף פעולה עם ישראל וארה"ב, בשל ניסיונותיו לכונן הנהגה פלסטינית שתחליף את שלטונו של ערפאת.
 
 
ארצות הברית הגיבה היום לראשונה על המתרחש ברשות הפלסטינית. מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, האשים את ערפאת במתרחש ברשות ואמר כי "המצב כאוטי. אנחנו סבורים כי הדרך הנכונה להתקדם כוללת את התפטרות ערפאת, הענקת כוח משמעותי לראש הממשלה, כדי שראש הממשלה יוכל לעשות מה שדרוש עבור העם הפלסטיני".

באיחוד האירופי אמרו היום כי המתח ברשות מתפוגג. הממונה על מדיניות החוץ באיחוד, חוויאר סולאנה, אמר כי שוחח ארוכות עם ראש הממשפלה, אבו עלא, והוא בטוח כי הרשות הפלסטינית תמשיך בביצוע רפורמות במנגנוני הביטחון.

אבו עלא הסכים היום להישאר בתפקידו. זאת לאחר שערפאת סירב לקבל את מכתב ההתפטרות שהגיש לפני שלושה ימים. השניים השתתפו היום בישיבת הקבינט הפלסטיני בלשכתו של ערפאת. אבו עלא הודיע, עם זאת, שלא ימשוך את מכתב ההתפטרות. גורמים ברשות מעריכים כי למרות הסכמתו, ימיו של אבו עלא בתפקיד ספורים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by