בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האו"ם: על ישראל לפרק את הגדר 
 
 150 מדינות הצביעו בעד. לוח התוצאות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

העצרת הכללית של האו"ם אימצה ברוב מוחץ את ההצעה הפלסטינית לפרק את הגדר. שרון: העולם מעדיף ישראלים נפגעים על פני אי נוחות פלסטינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העצרת הכללית של האו"ם אימצה הלילה (רביעי) ברוב מוחץ את חוות הדעת של בית הדין בהאג. 150 מדינות תמכו בהצעת הפלסטינים לפרק את גדר ההפרדה שנבנתה בשטח פלסטיני. 6 מדינות הצביעו נגד ההצעה, ו-10 מדינות נמנעו. מדינות האיחוד האירופי תמכו בהצעת ההחלטה. עם זאת, החלטת העצרת הכללית אינה מחייבת.

שגריר ישראל באו"ם, דני גילרמן, אמר בתגובה לתוצאות ההצבעה כי "מזל שגורל ישראל ואזרחיה, אינו מוכרע בעזרת האו"ם. הפיתרון לסכסוך במזרח התיכון לא נמצא בבית המשפט בהאג או במסדרונות האו"ם בניו-יורק, אלא ברמאללה ובעזה, משם מונחה הטרור".

סגן שגריר ארצות הברית באו"ם, ג'יימס קונינגהם, אמר בתגובה לתוצאות כי בהחלטת בית הדין בהאג נעשה הלילה שימוש פוליטי. לדבריו, ההחלטה אינה מאוזנת, ויכולה לפגוע במטרה הסופית - קיומן זו לצד זו של מדינה ישראלית ופלסטינית. ארצות הברית היתה בין המדינות שהצביעו נגד ההצעה הפלסטינית.

שר החוץ, סילבן שלום, ערך בימים האחרונים סבב שיחות טלפוניות עם שרי החוץ האירופאים, וביקש מהם לא לתמוך בהצעת ההחלטה הפלסטינית. שלום טען באוזניהם כי תמיכה בהצבעה כמוה תמיכה בהצעה להעביר את המשא ומתן במזרח התיכון לניהול בית המשפט הבינלאומי והאו"ם. לדברי שלום, צעד זה יהיה סופו של תהליך השלום באיזור. הוא הוסיף ואמר כי על האירופים לקרוא לפלסטינים לחזור למשא ומתן ישיר עם מדינת ישראל.

ראש הממשלה שרון התייחס בנאומו בפני ועד ראשי הקהילות היהודיות בארצות הברית להחלטה באו"ם: "כשאנו מביטים במה שקרה בהאג זה ממחיש עד כמה מצבנו בעולם הוא קשה. כיצד העולם עדיין מוכן להעדיף שישראל תסבול נפגעים על פני אי נוחות לאזרחים הפלסטינים". לדבריו, "היינו רוצים להקל על חייהם של הפלסטינים, אך כשאנו עושים זאת התוצאה היא שנפגעים ישראלים. העם היהודי זוכר את הימים הנוראים ההם, שהעולם לא עזר לנו שהיינו זקוקים לו, לכן נמשיך לבנות את הגדר שמצילה חיים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by