בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשד לרשלנות במוצב בו נהרגו החיילים אתמול 
 
 יובא אחר הצהריים למנוחות. סמל איתי אילוז ז``ל (דו``צ)   
 
חדשות נענע

תחקיר ראשוני מעלה חשד לכשלים בתפקוד המוצב. החיילים עלו על הגג למרות הנחיות הכוננות, והמפקדים לא ידעו שחיילים שאינם מהמוצב נכנסו אליו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תחקיר ראשוני של האירוע אתמול (שלישי) בו נהרגו שני חיילי צה"ל, חושף כשלים חמורים בתפקוד המוצב. מתחקיר האירוע עולה כי שני החיילים ההרוגים לא שירתו במוצב, והגיעו אליו כדי לתקן אנטנה על הגג. החיילים עלו על גג המוצב למרות הנחיות הכוננות שהוכרזה שלשום בגבול בעקבות איומי החיזבאללה לנקום בישראל על ההתנקשות בבכיר הארגון, ע'אלב עוואלי. כמו כן, מפקדי המוצב לא ידעו על כניסת החיילים למוצב. השניים התגלו כשמצבם אנוש רק זמן רב אחרי שנורו.

אלוף פיקוד צפון, בני גנץ, אמר אתמול: "אם נסכם ביושר, אפשר שאת המקרה הזה אפשר היה לנהל אחרת". תחקיר האירוע טרם הסתיים, אך יתכן שהחיילים סמל אילוז ורס"ר קוריסקי לא ידעו על הנחיות הכוננות. גורם בצה"ל העריך אתמול כי ישנה אפשרות שאנשי המוצב לא היו מודעים להגעת החיילים למקום, ועל כוונתם לעלות לגג.

סמל איתי אילוז, בן 21 מעפולה, ורס"ר אבישי קוריסקי, בן 24 מנצרת עילית, נפגעו אתמול בצהריים מאש צלפים של ארגון החיזבאללה כשעלו לגג מוצב נורית לבצע את התיקונים. הם אותרו על ידי צלפי החיזבאללה, שפתחו לעברם באש. החיילים נפגעו מכמה קליעים, ובמשך דקות ארוכות לא ידעו במוצב ששני החיילים נפגעו. הם התגלו בדרך מקרה על ידי חיילי המוצב האחרים, ומסוק חיל האוויר הוזעק לפנותם.

"איתור הפצועים לא היה מיידי", אמר האלוף גנץ ל"הארץ", אולם סירב לומר כמה זמן חלף בין פציעת החיילים לאיתורם. דובר צה"ל ידע על פציעת החיילים רק 50 דקות לאחר שדווח על ירי על המוצב. וככל הנראה חלפה לפחות חצי שעה עד שהחיילים אותרו.
 

סמל איתי אילוז יובא אחר הצהריים למנוחות

 
סמל איתי אילוז, שנהרג אתמול מירי צלפי החיזבאללה, יובא למנוחות אחר הצהריים בעפולה. אילוז ייטמן בחלקה הצבאית בבית העלמין בעירו. טרם נמסר מועד הלווייתו של ההרוג השני, רס"ר אבישי קוריסקי, בן 24מנצרת עילית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by