בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ניו זילנד: שני הישראלים ערערו על עונשם 
 
 נידונו לחצי שנה מאסר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הורשעו בעבירות של ניסיון להשיג במרמה דרכון ושל חברות בארגון פשע. נידונו לחצי שנה מאסר בפועל וקנס כספי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני הישראלים שנידונו לחצי שנה מאסר בניו זילנד ערערו היום (רביעי) על עונשם. עורך דינו של אחד מהם אמר כי הערעור יתמקד בטיעונים המשפטיים שהובאו בפני בית המשפט, שעליהם ישנו עדיין צו איסור פרסום.

שני הישראלים, אלישע קרא ואוריאל זושה קלמן, הודו בעבירות של ניסיון להשיג במרמה דרכון ושל חברות בארגון פשע. מלבד עונש המאסר בפועל יידרשו השניים לשלם קנסות בסך 50 אלף דולר ניו זילנדי.

לאחר גזר הדין החליטה ממשלת ניו זילנד להטיל על ישראל עיצומים שמשמעותם בפועל היא ניתוק הקשרים הדיפלומטיים. וזאת על אף שהשניים לא הורשעו בריגול.

הסנקציות שהטילה ניו זילנד הן: עיכוב אישורו של השגריר החדש, דחיית בקשתו של נשיא המדינה, משה קצב, לבקר בניו זילנד בחודש אוגוסט, והשעיית כל ביקורי המשלחות בין שתי המדינות. עוד הודיעה הממשלה כי השיחות בין משרד החוץ הניו זילנדי לקונסול הכבוד הישראלי "יצומצמו", וכי מבקרים ישראלים רשמיים בניו זילנד יצטרכו מעתה להצטייד בויזה.

בעקבות הגינוי פירסם משרד החוץ הישראלי הודעת התנצלות, בה הביע צער על הפרשה, ותקווה לחידוש היחסים הדיפלומטיים עם ניו זילנד. "אנו מצטערים על המצב אליו נקלעו יחסי הידידות המסורתיים בין שתי המדינות. ישראל מוקירה את יחסיה עם ניו זילנד ותעשה כל שביכולתה כדי להשיב את היחסים לקדמותם", לשון ההודעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by