בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחלוקת על האבטחה באולימפיאדה 
 
 הלפיד האולימפי מגיע ליוון (מתוך: אתר האולימפיאדה)   
 
חדשות נענע

הניו יורק טיימס פרסם היום כי משלחות ארה"ב, ישראל ובריטניה, יורשו להעסיק שומרים חמושים בכפר האולימפי. היוונים מכחישים בתוקף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת יוון הודיעה היום (רביעי) כי בימי האולימפיאדה לא תהיה שמירה חמושה על משלחות של ספורטאים משום מדינה.

השר היווני לביטחון הפנים, גאורגה וולגאראקיס, אמר כי שומרים חמושים ברובים יופקדו רק על מנהיגים לאומיים שיבואו למשחקים. הוא הגיב על ידיעה בעיתון "ניו יורק טיימס" לפיה משלחות ארצות הברית, ישראל ובריטניה, יורשו להעסיק שומרים חמושים בכפר האולימפי.

מהדיווח ב"ניו יורק טיימס" עולה כי ההחלטה על הכנסת מאבטחים חמושים הושגה בשיחות מאחורי הקלעים בין האמריקנים לשלטונות יוון. על פי הפרסום, ההחלטה היוונית לא תוכרז באופן רשמי על מנת שלא לעורר רגשות אנטי-אמריקניים ביוון.

גורמים בשירותי הביטחון האמריקנים כבר רמזו כי ההכחשה מטעם הממשלה היוונית, נובעת בעיקר בגלל הרצון שלה להוכיח את שליטתה בארגון המשחקים. "הסדרי האבטחה לא ברורים עדיין. נצטרך לעשות זאת בדרך שלא תפגע בגאוותם הלאומית של היוונים" אמר אחד מהגורמים הללו.

בכל אופן, על פי הפרסום, כמאה סוכנים אמריקנים חמושים אמורים ל"היבלע" בתוך כוחות ברית נאט"ו, כדי למנוע סערה פוליטית ביוון. בנוסף, במהלך המשחקים ישהו באתונה לפחות 24 אנשי אבטחה ישראלים חמושים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by