בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עיראק: שישה בני ערובה חדשים 
 
 חיילים פיליפינים חוזרים הביתה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

המורדים בעיראק חטפו היום שישה בני ערובה זרים, ומאיימים לרצוח אותם. הם דורשים שהחברה המעסיקה אותם תיסוג מעיראק. אל קאעידה מאיים על בולגריה ופולין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המורדים בעיראק חטפו היום (רביעי) שישה בני ערובה ברחבי המדינה. השישה, שלושה הודים, שני קנייתים, ומצרי אחד, הם עובדיה של חברה כוויתית הפועלת בעיראק. החוטפים, אנשי ארגון "הדגלים השחורים", הודיעו כי ירצחו את השישה ויערפו את ראשם, אם החברה לא תפסיק לאלתר את פעולותיה בעיראק.

מעבר לכך, החוטפים דרשו כי הודו, קניה ומצרים יוציאו את אנשיהם מעיראק. שלושת המדינות אינן מחזיקות כוחות צבא במדינה, אך שלחו אליה עובדים רבים. מצרים אישרה כי אחד מאזרחיה נחטף; שר החוץ ההודי מסר כי הוא עומד במגע עם השגרירויות בכווית ובעיראק. החטיפה באה יום אחד לאחר שחרורו של פיליפיני שנחטף בעיראק, לאחר נסיגת כוחות ארצו מעיראק.
 

איומים על בולגריה ופולין

 
ארגונים הקשורים לאל קאעידה השמיעו איומים כלפי בולגריה ופולין. שתי המדינות שלחו כוחות לעיראק: שני עובדים בולגרים נחטפו ואחד מהם אף נרצח. בקלטות, שמהימנותן טרם אושרה, איימו אנשי אל קאעידה לפגוע בשתי המדינות; את בולגריה הם כינו "צלבנית". לבולגריה כ-455 חיילים בעיראק, ופולין הציבה שם 2,400 חיילים.

ראש ממשלת פולין, מארק בלקה, אמר כי הממשלה מתייחסת לאיומים במלוא הרצינות. דבר זה מעורר חשש בארצות הברית מעזיבתה של פולין את עיראק, והצטרפותה לספרד, הונדורס, הרפובליקה הדומיניקנית, ניקרגואה והפיליפינים, שכבר הוציאו את כוחותיהם מעיראק. בוושינגטון חוששים מהתפוררותה של "קואליצית הנכונים להלחם", לאחר שטוני בלייר כבר הודה כי לא היו כלי נשק להשמדה המונית בעיראק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by