בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמשך רצח העם בסודאן: לא צפויות סנקציות 
 
 פליטים סודאניים ממתינים לסיוע הומניטרי בצ`אד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

למרות דברי ממשלת סודאן, המיליציות המוסלמיות ג'נג'אוויד ממשיכות במסע טיהור אתני במחוז דארפור. דיפלומטים סבורים כי הסיכויים להטלת סנקציות על סודאן קלושים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המזכיר הכללי של האו"ם, קופי ענאן, אמר היום (רביעי) כי אף שממשלת סודאן הראתה התקדמות בתחום הסיוע ההומניטרי, הרי ש"היתה רק התקדמות מועטת בנושא זכויות האדם", וכי מיליציות הג'נג'אוויד ממשיכות במסע הטיהור האתני בדארפור שבסודאן.

שליחו של ענאן לסודאן, יאן פרונק, אמר כי "אין כל התקדמות" בתחום הבטחון, וכי המיליציות פועלות ללא כל הפרעה בדארפור. בדארפור מתנהל מזה כשנה מסע של טיהור אתני, מצד ממשלת המיעוט הערבית-מוסלמית, כנגד הרוב השחור-אנימיסטי. עשרות אלפי שחורים נרצחו, כמיליון הפכו לפליטים, ולאחרונה האשימה אמנסטי את ממשלת סודאן במסע מאורגן של אונס נשים שחורות. בעת מסעו של ענאן לסודאן, הסתירו ממנו הסודאנים מחנות פליטים גרועים במיוחד.

עם זאת, אין לצפות לסנקציות בעתיד הנראה לעין: ארצות הברית, המנסה להעביר איסור על העברת נשק לסודאן, ועל נסיעה אליה, מגלה שוב ושוב שהליגה הערבית מונעת כל החלטה. ענאן מאיים להעביר את ההחלטה למועצת הבטחון, אבל הצעד הקשה ביותר המוצע כרגע הוא אמברגו נשק על סודאן - ולא סביר שהוא יתקבל. אף מדינה לא שוקלת התערבות צבאית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by