בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחריף משבר כוח האדם בצבא האמריקני 
 
 חיילים אמריקנים בעיראק (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הפנטגון פועל להארכת השירות של אנשי השירות הלאומי בעיראק. חיילים ששוחררו הופתעו לגלות שניתן להפעיל אותם מחדש לאחר זמן קצר. נשמעות טענות על גיוס בלתי מוכרז

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כוחות צבא ארצות הברית מתוחים עד קצה יכולתם: היום (רביעי) פנה הפנטגון לאנשי המשמר הלאומי המשרתים בעיראק, וביקש מהם לשרת זמן נוסף. על פי חוק, ניתן לגייס את אנשי המשמר הלאומי לשנתיים בלבד, והשנתיים הללו עומדות להסתיים. הפנטגון טוען שרוב החיילים הגיבו בחיוב.

צעדים אחרים שנקט הפנטגון גוררים ביקורת בארצות הברית. חיילים נמצאים בעיראק מעבר לשנת השירות, שעליה חתמו, משום שהפנטגון "מעכב את שחרורם".. חיילי מילואים הוזעקו לתקופות מילואים ארוכות, וזאת בניגוד למקובל. חיילים ששוחררו לפני זמן קצר, נדהמו לגלות שבאותיות הקטנות של החוזה עליו חתמו כתוב שהצבא יכול לגייס אותם לשירות מילואים כפוי זמן קצר לאחר שחרורם.

פעולות אלו מצד הפנטגון עשויות לגרום לצבא נזק: מספר המתנדבים לשירות בצבא ירד מאד בחצי השנה האחרונה - הפנטגון אומר שהוא עדיין בודק את המספרים המדויקים. חיילים רבים מביעים מרירות על המצב, ובקונגרס נשמעים קולות האומרים כי הפנטגון מפעיל "גיוס חשאי". ארצות הברית ביטלה את הגיוס בתחילת שנות השבעים, בשנים האחרונות של מלחמת ויאטנם. הפנטגון מכחיש בתוקף את הטענות הללו - ומחפש נואשות אחר חיילים נוספים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by