בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרות קרוואנים שיועדו להתנחלויות הועברו למאחזים 
 
 הקרוואנים הופנו למאחזים. מאחז גינות אריה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך עולה מדו"ח של המינהל האזרחי. שלום עכשיו: מספר המאחזים בפועל כפול ממספר המאחזים ברשימת מערכת הביטחון. ישראל וארה"ב סיכמו על פיקוח הדוק יותר על המאחזים בשטחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתנחלים העבירו 70 קרוואנים שיועדו לבנייה בהתנחלויות לבנייה במחאזים לא חוקיים, כך עולה מדו"ל של המינהל האזרחי שנחשף אתמול (רביעי) בגל"צ. על פי הדו"ח, בשנת 2004 יועדו 220 קרוואנים להתנחלויות.

יחידת הפיקוח של המינהל האזרחי בדקה מה עלה בגורלם של 110 קרוואנים והתברר כי 70 מהם הגיעו למאחזים לא חוקיים. במינהל אומרים כי המתנחלים שיקרו. במועצת יש"ע אומרים כי הדו"ח נכתב שלא בתום לב.

במקביל, ב"שלום עכשיו" טוענים כי רשימת המאחזים הבלתי חוקיים בשטח גדולה מרשימת המאחזים שנמצאת בידי מערכת הביטחון. במשרד הביטחון מדברים על 28 מאחזים בלתי חוקיים, וב"שלום עכשיו" טוענים כי מאז מרץ 2001 הוקמו בשטח 51 מאחזים. לטענת התנועה, בין המאחזים ישנם שניים הנמצאים כרגע בשימוש הצבא, וחלקם לא מאוישים.

יועץ שר הביטחון, ברוך שפיגל, נועד אתמול עם שגריר ארצות הברית בישראל, דן קרצר, כדי למסור לו את הנתונים המפורטים שבידי ישראל בנוגע למאחזים הלא חוקיים. שתי המדינות סיכמו כי לפחות אחת לחודש ייערך צילום אווירי מעל הגדה, כדי לקבל פרטים עדכניים על המאחזים.

ראש הממשלה, אריאל שרון, נועד בשבוע שעבר עם שליחי הבית הלבן, סטיב הדלי ואליוט אברמס. השלושה דנו בהתקדמות תוכנית ההתנתקות ושינוי תוואי גדר הביטחון בהתאם להחלטת בג"ץ. שרון התייחס לסוגיית פינוי המאחזים הבלתי מורשים ואמר: "אני נאמן למחויבויות שישראל לקחה על עצמה ובכוונתה לבצען בהקדם האפשרי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by