בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת 11/9: אפשר היה לגלות את מזימתו של בן לאדן 
 
 הוועדה לא מאשימה אותו. בוש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ועדת הקונגרס מצאה "כשלים ממשלתיים עמוקים" אולם לא מאשימה את הנשיאים. קלטת וידאו מראה 4 מחוטפי המטוסים עוברים את הבדיקות הביטחוניות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוועדה לחקירת אירועי 11 בספטמבר תקבע היום (חמישי) כי "כשלים ממשלתיים עמוקים" עמדו בבסיס היערכות ארצות הברית למתקפת הטרור. עם זאת, הוועדה לא מצביעה על הנשיא הקודם קלינטון או על הנשיא הנוכחי בוש כאשמים במצב.

הוועדה, שמורכבת מחמישה רפובלינקנים וחמישה דמוקרטים, תפרסם היום את מסקנותיה. הדו"ח כולל רשימה של עשר הזדמנויות מבצעיות שהוחמצו כדי לחדור את מזימת אל קאעידה, אולם אין בו רמיזה לכך שאפשר היה למנוע את התקפות הטרור.

רשתות הטלוויזיה האמריקניות שידרו השבוע קלטת וידאו שצולמה במצלמות נמל התעופה הבינלאומי "דאלס " בוושינגטון בבוקר 11 בספטמבר. בקלטת נראים חמישה חוטפים כשהם עוברים את הבדיקות הביטחוניות. ארבעה מהם הפעילו את האזעקות, אולם הם הועברו במהירות למטוס שהתרסק לאחר מכן על הפנטגון.

בכיר אמריקני שראה את הדו"ח אומר כי הוועדה קבעה עוד כי אין כל שיתוף פעולה בין עיראק לאל קאעידה, גם אם יש רשימת קשרים בין שני הצדדים. חברי קונגרס שתודרכו על ידי הוועדה השבוע אמרו כי הדו"ח גם יבקר בחריפות את קריאתם של גופי המודיעין האמריקניים, הסי.איי.אי וה-אף.בי.איי, למינוי בכיר מהקבינט כאחראי על כל 15 גופי המודיעין השונים בארצות הברית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by