בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התפרסם הדו"ח על מחדלי ה-11 בספטמבר 
 
 מחדל שירותי המודיעין? (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הדו"ח ממליץ לבצע רפורמות בשירותי המודיעין האמריקניים, ובהם הקמת גוף מאוחד, שיתאם את כל המידע בנושא המלחמה בטרור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח ועדת הבדיקה המיוחדת לאירועי ה-11 בספטמבר התפרסם הערב (חמישי) ובו המלצות לבצע רפורמות בשירותי המודיעין האמריקניים. בין הרפורמות המומלצות: הקמת גוף מאוחד, שיתאם את כל המידע בנוגע למלחמה בטרור.

הדו"ח הוגש אחר הצהריים לנשיא ג'ורג' בוש, ולמשפחות הקורבנות. הדו"ח הוצג לציבור במסיבת עיתונאים בוושינגטון. הדו"ח ממליץ למנות אדם לתפקיד "מנהל המודיעין הלאומי", שיהיה אחראי לריכוז כל המידע ולפיקוח על כ-15 רשויות המודיעין האמריקניות, ובראשן ה-סי.איי.איי. וה-אף.בי.איי.

הדו"ח ממליץ גם על הקמת "מרכז לאומי למלחמה בטרור". כל המידע מסוכנויות המודיעין יזרום לגוף זה, על מנת למנוע מצב בו התרעות על פיגועים פוטנציאליים לא יועברו מרשות לרשות ולא יטופלו כראוי, כפי שקרה לפני התקפת הטרור של ה-11 בספטמבר.

כמו כן, הדו"ח קורא לחזק את הפיקוח של הקונגרס על שירותי המודיעין. בדו"ח נקבע כי עד עתה פיקוח הקונגרס לקה בחסר. המלצות נוספות הן חיזוק ה-אף.בי.איי והמשרד לבטחון פנים בכדי שיוכלו להתמודד עם איום הטרור. כמו כן, מומלץ להקים רשת מידע מוגנת בין הסוכנויות השונות בכדי לסייע בשיתוף פעולה ביניהן.

הוועדה קבעה כי עד לפיגועי ה-11 בספטמבר, ממשל בוש וממשל קלינטון לפניו לא התייחסו אל איום הטרור כ"מקור מרכזי לדאגה". עם זאת, הדו"ח אינו מאשים את בוש או קלינטון ישירות באחריות לאי מניעת הפיגועים. הוועדה אף קבעה כי עיראק לא לקחה חלק בתכנון או בביצוע פיגועי טרור, ולא היה שיתוף פעולה בין משטר סדאם חוסיין לאנשי אוסאמה בן לאדן.

הדו"ח, בן 567 עמודים, אושר פה אחד בוועדה שהיו בה עשרה חברים. חמישה מהחברים הם מהמפלגה הרפובליקנית וחמישה מהמפלגה הדמוקרטית. הוועדה התדיינה במשך קרוב לשנתיים, וריאיינה אלפי עדים.

לידי הוועדה הגיעו צילומי מצלמת האבטחה בשדה התעופה בוושינגטון. בצילומים ניתן לראות כי ארבעה מחמשת חוטפי המטוס שהתרסק על הפנטגון הפעילו את גלאי המתכות בשדה התעופה. למרות זאת, הורשו החוטפים לעלות לטיסה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by