בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עו"ד ערן שנדר - פרקליט המדינה הבא 

עו"ד ערן שנדר - פרקליט המדינה הבא

 
 
חדשות נענע

השר לפיד אישר את המלצת הוועדה למינוי שנדר, שבעבר שימש כראש היחידה לחקירת שוטרים, והיה המועמד המועדף על היועץ המשפטי מזוז

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר המשפטים, יוסף לפיד, אישר הערב (חמישי) את המלצת הוועדה לבחירת פרקליט המדינה למנות לתפקיד פרקליט המדינה את עו"ד ערן שנדר, שהיה המועמד המועדף על היועץ המשפטי מזוז, ששימש כיושב ראש הוועדה. כעת צפוי לפיד להביא את המינוי לאישור הממשלה. הוועדה החליטה להמליץ על שנדר ברוב של חמישה מתוך שש. שנדר יחליף בתפקיד את עדנה ארבל, שמונתה לשופטת בבית המשפט העליון.

בעבר המליץ על פרקליט המדינה שר המשפטים, אך לפני מספר חודשים החליטה הממשלה כי על מינוי הפרקליט תמליץ ועדה בראשות היועץ המשפטי מזוז. בכך אימצה הממשלה את המלצות ועדת שמגר, שהוקמה בעקבות פרשת בר-און. יתר חברי הוועדה הם נציב שירות המדינה שמואל הולנדר, השופט בדימוס ורדי זיילר, הפרופסור דפנה ברק-ארז ועו"ד רחל תורן-כהן.

מועמדים אחרים לתפקיד היו מנכ"ל משרד המשפטים, אהרן אברמוביץ', שהודיע לאחרונה על הסרת מועמדותו, וכן משה לדור, פרקליט מחוז ירושלים לשעבר; העו"ד הפרטי יהודה וינשטיין, הפרקליט הצבאי ד"ר מנחם פינקלשטיין; המשנים לפרקליט המדינה שי ניצן ונאוה בן-אור, פרקליטת מחוז דרום יסכה ליבוביץ'; טליה ששון, לשעבר ראש המחלקה לתפקידים מיוחדים בפרקליטות; ומנהלת המחלקה הבטחונית בפרקליטות, דבורה חן.

שנדר, בן 53, שימש בעבר בתפקיד ראש היחידה לחקירת שוטרים והוא בוגר תואר ראשון למשפטים באוניברסיטת לונדון. ובעבר שימש גם כתובע משטרתי, וכפרקליט בפרקליטות מחוז ירושלים. בעקבות ההודעה על מינויו של שנדר החליטו בן-אור וחן לפרוש מהפרקליטות בעקבות ההמצה למנות את עו"ד ערן שנדר לפרקליט המדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by