בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב מקלה בהגבלות על ייצוא נשק מישראל 
 
 
חדשות נענע 

ארה"ב הפחיתה את המדינות המוגדרות כמעוררותץ דאגה מ27 ל4 בלבד. במקביל, נפגש השר שמעון פרס עם סגן ראש ממשלת סין והתנצל בשם ישראל על ביטול עסקת הפלקון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארצות הברית מגמישה את ההגבלות בייצוא נשק מישראל למדינות שונות. כך דווח הבוקר (חמישי) בגלי צה"ל. עד כה נדרשה ישראל לדווח לוושינגטון על כל עסקאות נשק עם אחת מ27 המדינות שהוגדרו בידי ארצות הברית כ``מעוררות דאגה``.
 
בעקבות ההגמשה צומצמה רשימת 27 המדינות ל4 מדינות בלבד: סין, הודו, פקיסטן ורוסיה. בנוסף, גם זכות הוטו של הממשל האמריקני על עסקאות הנשק, צומצמה למקרים נדירים בלבד. ההקלה נובעת מהויתורים שעשה ברק בקמפ דיוויד ומהחלטתו לבטל לגמרי את עסקת מטוס הביון עם סין.

הבוקר נפגש השר שמעון פרס עם הסגן הבכיר לראש ממשלת סין שהביע חשש כבד מפגיעה קשה במערכת היחסים בין ישראל לסין בעקבות ביטול עסקת הפלקון ע"י ישראל.

פרס התנצל בשם מדינת ישראל על ביטול העסקה ואמר כי הוא נבע מהלחץ האמריקני כבד. כמחווה של רצון טוב, הציע פרס שישראל תקים חוות הדגמה חקלאית בתנאי מדבר באזור המערבי של סין. סגן ראש הממשלה הסיני תמך ברעיון ואמר כי הוא רואה בכך צעד חשוב בניסיון להשגת אמון בין שתי המדינות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by