בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"נהיה מעורבים אם תרצו ואם לא" 
 
 חווייר סולאנה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אמר לשרון מתאם מדיניות החוץ של האיחוד האירופי, חווייר סולאנה. שרון: מול עמדות כה חד-צדדיות, קשה יהיה לשתף פעולה ולבנות אמון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בישראל ביקרו אתמול (חמישי) את התמיכה האירופית בהחלטת עצרת האו"ם נגד תוואי גדר ההפרדה. הדברים נאמרו למתאם מדיניות החוץ של האיחוד האירופי, חווייר סולאנה, שבא לביקור בישראל. ראש הממשלה, אריאל שרון, נפגש עם סולאנה. שרון הדגיש כי "לישראל עניין לשלב את הקהילה הבינלאומית ובמיוחד את אירופה בתהליך מול הפלסטינים, אך מול עמדות כה חד-צדדיות ונחרצות נגד ישראל, קשה יהיה לשתף פעולה ולבנות אמון". עם זאת, סולאנה לא השתכנע. "נהיה מעורבים, אם תרצו ואם לא תרצו", אמר.

אתמול הציגו ראשי מינהלת מרחב התפר, נצח משיח ודני תרזה, למנכ"ל משרד הביטחון, עמוס ירון, את תוואי הגדר החדש. תכנון התוואי החדש החל בשל פסיקת בג"ץ נגד התוואי בין מכבים לצפון-מערב ירושלים. התוואי החדש מציג כמה חלופות בכל האזורים שבהם הגדר טרם נבנתה הגדר. בעיקרה, התוואי המתוכנן החדש מצמיד את הגדר אל הקו הירוק ומבטל מובלעות פלסטיניות וגדרות עומק.

הוחלט להצמיד את תוואי הגדר לקו הירוק בכל האיזורים בהם הגדר טרם נבנתה לאחר שמערכת הביטחון ניתחה את פסיקת בג"צ. במרבית המקומות שבהם הפלסטינים "נכלאו" בצידה הישראלי של הגדר שכבר נבנתה, התוואי שורטט מחדש, ונבנו קטעים חדשים. המקום היחיד לאורך הקו הירוק, שבו כ-3000 פלסטינים מתגוררים היום מצידה הישראלי של הגדר, הוא הכפר ברטעה, מזרחית לוואדי ערה.

בברטעה החלו השבוע להרוס מבנים הסמוכים לקו הירוק. ישראל ככל הנראה מתעתדת לבנות חומה שתחצה בין החלקים הפלסטינים לישראלים, ותוציא את הפלסטינים מחוץ לקטע הגדר שכבר נבנה. זאת למרות הכחשות משרד הביטחון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by